Artykuł sponsorowany

Opryskiwacze sadownicze – jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzenia filtrów i jak poradzić sobie z awarią?

Opryskiwacze sadownicze – jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzenia filtrów i jak poradzić sobie z awarią?

Nowoczesne opryskiwacze to najczęściej stosowane, a co za tym idzie, najbardziej eksploatowane urządzenia wykorzystywane w sadownictwie. Choć urządzenia tego typu charakteryzują się coraz większą niezawodnością, to nie oznacza jednocześnie, że użytkownicy mogą zapomnieć o konieczności przeprowadzania prac serwisowych. Szczególnie narażonymi na uszkodzenia elementami systemu są filtry. Co zatem przyczynia się do powstania problematycznych sytuacji?

Uszkodzenia urządzeń filtrujących – przyczyny

Pod kątem technologicznym filtry stosowane w opryskiwaczach sadowniczych różnią się oczywiście od produktów, z jakimi możemy spotkać się na co dzień w domach, mieszkaniach czy nawet w zakładach produkcyjnych. Nie zmienia to jednak faktu, iż pomimo pewnych kontrastów w samej budowie, pełnią one wręcz identyczną funkcję. Odpowiadają za utrzymanie wydajnego przepływu cieczy w całym układzie. Co zatem przyczynia się do ich uszkodzenia? Wiele awarii spowodowanych jest przede wszystkim brakiem wymiany filtrów na czas.

Nagromadzone w wodzie czy środkach chemicznych mikroskopijne zanieczyszczenia zaczynają z czasem dosłownie oblepiać membrany filtrujące. Użytkownicy mogą się wtedy spotkać nie tylko ze znacznym spadkiem wydajności, ale nawet z tym, że opryskiwacz przestanie po prostu działać. Kolejnymi z bardzo często spotykanych przyczyn są również uszkodzenia mechaniczne, do których dochodzi podczas prac prowadzonych na terenie sadu. Jak zatem poradzić sobie z filtrami, które uległy całkowitemu uszkodzeniu?

Czyścić czy wymienić na nowe?

Jednym ze sposobów poradzenia sobie z niedrożnym filtrem jest wyjęcie go oraz wstępne oczyszczenie. Sposób ten wstępnie gwarantuje zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy, aczkolwiek trzeba zdawać sobie sprawę, iż są to oszczędności pozorne. Takie podejście do całej sprawy eliminuje możliwość precyzyjnego określenia żywotności elementu. Użytkownicy nie mają całkowitej pewności, czy posłuży on przez następne 2 tygodnie, czy też przez kilka miesięcy. Filtry to serce całego systemu, o czym świadczy przede wszystkim ilość stosowanych odmian. W opryskiwaczach można zetknąć się m.in. z filtrami odstojników, sitami wlewowymi, filtrami lanc, filtrami ssawnymi czy filtrami mieszadeł.

Aby opryskiwacz mógł funkcjonować tak wydajnie, jak tylko jest to możliwe, zużyty element najlepiej wymienić jest na nowy. Na najbardziej rozbudowaną ofertę części zamiennych do opryskiwaczy mogą liczyć klienci firmy Ravbod. Pracownicy hurtowni zapewniają swoim klientom doradztwo techniczne oraz wykonanie wycen porównawczych. Na wyjątkową uwagę zasługuje jednak fakt, że dzięki regularnie uzupełnianym stanom magazynowym produkty dostępne są natychmiast. Dzięki temu sadownicy nie muszą martwić się o to, iż awaria opryskiwacza spowoduje długi zastój prac.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz