Artykuł sponsorowany

Ogrzewanie — co wybrać, węgiel kamienny czy ekogroszek?

Ogrzewanie — co wybrać, węgiel kamienny czy ekogroszek?

Ogrzewanie domu lub mieszkania zimową porą od zawsze wiąże się z pytaniem — jaki rodzaj paliwa wybrać, aby mieć pewność, że w budynku będzie ciepło, a jednocześnie będzie się żyło w zgodzie z naturą? Czy wybór ekogroszku lub węgla kamiennego będzie dobry? Jakie rodzaje opału można spotkać na rynku i który jest najlepszy? Pytań jest wiele, a poznanie odpowiedzi pozwoli wybrać właścicielowi domu najlepsze rozwiązanie.

 Niska cena kontra jakość produktu

Wiele osób boryka się każdej zimy dylematem, co wybrać – węgiel kamienny czy ekogroszek. Obawiają się bowiem nie tylko kosztów związanych z poszczególnymi rodzajami opału, ale także jego niskiej jakości, jeśli zapłacą mniej. Okazuje się jednak, że zarówno węgiel kamienny, jak i ekogroszek, zapewniają ciepło i nie kosztują zbyt wiele. Warto zatem, jeżeli emisja spalin spełnia normy, zastanowić się nad ich kupnem.

O sile wspomnianych wyżej rozwiązań świadczy coraz bardziej rozwijający się rynek nowoczesnych urządzeń grzewczych, które opalane są właśnie tego rodzaju produktami. Chcąc jednak mieć pewność, że siła spalania będzie wystarczająca, dobrze jest poznać tajniki wybierania wysokiej jakości węgla i ekogroszku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie paliwo?

Nie wszystkie osoby, które do centralnego ogrzewania wybierają piec na węgiel lub ekogroszek, potrafią rozpoznać wysokokaloryczny i dobry jakościowo produkt, który dostarczy im dużo energii cieplnej. Szukając dobrych rozwiązań, warto zastanowić się nad pewnymi kwestiami. Jak radzi ekspert z firmy Szymczyk Mariusz Usługi Transportowe, należy mieć na uwadze, że ilość energii cieplnej, jaką pozyska się z węgla kamiennego, zależy w dużej mierze od sprawności całej instalacji i jakości paliwa. Wybierając zatem nowoczesne kotły na ekogroszek lub węgiel kamienny, można osiągnąć spalanie na poziomie nawet 90%. Przeliczając koszty, każdy właściciel domu przyzna rację, że ta forma ogrzewania jest w tym wypadku najtańsza. Aby jednak osiągnąć tak wysokie spalanie, nie ulega wątpliwości, że trzeba zainwestować w dobrej jakości węgiel. Dobrze jest zatem pytać w składach opału o wartość energetyczną, inaczej nazywaną wartością opałową węgla.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz