Artykuł sponsorowany

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej z Kancelarią Radcy Prawnego Ewy Panowicz

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej z Kancelarią Radcy Prawnego Ewy Panowicz

W momencie bankructwa osoby prywatnej, można ogłosić upadłość konsumencką. Dzięki procesowi sądowemu można uwolnić się od długów, których nie jest się w stanie spłacić. Przeprowadzenie takiej sprawy nie jest proste i sąd może odrzucić wniosek, jeśli brak będzie wystarczających przesłanek. Na pomoc prawną w tym zakresie można liczyć w Kancelarii Radcy Prawnego Ewy Panowicz.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to sądowy proces dla osoby prywatnej, która zbankrutowała i z tego powodu jest niewypłacalna. Jest to możliwa do przeprowadzenia tylko w stosunku do osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Upadłość jest uznawana przez sąd wtedy, gdy dłużnik od co najmniej 3 miesięcy jest niewypłacalny i z tego względu nie jest w stanie uregulować swoich zobowiązań. Przeprowadzenie procesu upadłościowego nie jest proste i wiąże się z koniecznością skorzystania z wiedzy na temat aktualnych przepisów prawnych. Istotny jest też jak najszybszy czas, by nie popaść w jeszcze większe kłopoty finansowe, więc sprawę powierza się w tym przypadku prawnikom. Na taką pomoc można liczyć w Kancelarii Radcy Prawnego Ewy Panowicz Trzeba też pamiętać, że jeśli długi wynikły wskutek rażącego niedbalstwa, sąd niekoniecznie uzna upadłość. Wynik procesu nie jest więc oczywisty.

Po co ogłasza się upadłość konsumencką?

Ogłoszenie stanu upadłości daje możliwość oddłużenia danej osoby. Jest z niej zdjęty cały obowiązek spłaty zobowiązania lub jego części. Jeśli więc zaciągnąłeś pożyczkę lub kredyt, którego nie jesteś w stanie spłacić, to ogłoszenie upadłości konsumenckiejmoże być wyjściem z sytuacji. W postępowaniu będzie analizowany stan twojego majątku, który może zaspokoić roszczenia wierzycieli. Jego zarządzaniem zajmuje się syndyk, co oznacza, że osoba ogłaszająca upadłość traci prawo do swojego dobytku. Pomimo tego, jest to lepsze wyjście niż oczekiwanie na egzekucję komorniczą, bo w pierwszym przypadku oddając swój majątek, jest się wolnym od długu, a drugim dopiero do czasu spłaty komornika.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz