Artykuł sponsorowany

Odkrywamy najważniejsze tajemnice budowy domu pod klucz

Odkrywamy najważniejsze tajemnice budowy domu pod klucz

Budowa domu jednorodzinnego może odbywać się w różnych modelach. Niekiedy inwestorzy współpracują z ekipą budowlaną, która wznosi budynek do stanu surowego zamkniętego lub do stanu deweloperskiego – z instalacjami. Wciąż popularna jest również metoda gospodarcza, kiedy to inwestor część pracy wykonuje sam lub zatrudnia wielu pomniejszych podwykonawców. Co zaś z budową pod klucz? Dla kogo jest ona rekomendowana i czy jest opłacalna?

Czym jest budowa domu pod klucz?

Budowa domu pod klucz to taki system wznoszenia obiektu mieszkalnego, w którym inwestycja prowadzona przez zatrudnioną firmę budowlaną kończy się oddaniem budynku zdatnego do zamieszkania. W najszerszym pakiecie umowy wykonawczej liczyć można zatem nawet na aranżację wnętrz, w tym dekorowanie i meblowanie. Budowa domu pod klucz często uwzględnia również usługi brukarskie oraz przygotowanie pięknego ogrodu.

Zakres prac jest zatem ustalany z inwestorem indywidualnie. O każdy najmniejszy element dbają specjaliści firmy usług remontowo-budowlanych RAVIOL, którzy oprócz samej budowy, gwarantują także projekty domów.

Opłacalność budowy domu pod klucz

Opłacalność budowy domu pod klucz opiera się głównie o komfort w prowadzeniu inwestycji. Inwestor nie musi doglądać placu budowy. Nadzór inwestorski ograniczony jest do minimum i może odbywać się nawet zdalnie na podstawie dokumentacji fotograficznej i audiowizualnej. Podkreślić przy tym warto to, że firmy wykonawcze w pełni odpowiadają finansowo i prawnie za nieprawidłowości wypełniania zapisów umowy.

Harmonogramy budowy są przygotowane z precyzją co do jednego dnia. Inwestor wie zatem, kiedy jego dom będzie gotowy. Często inwestycja trwa zaledwie kilka miesięcy, co wpływa na obniżony kosztorys. Jedna firma wykonawcza to zawsze wyższy stopień profesjonalizmu oraz lepsza logistyka prac.

Jeśli chodzi o wspomniane koszty, należy także wiedzieć, że wykonawcy budowy domu pod klucz zobowiązane są do zakupu materiałów budowlanych na własną odpowiedzialność. Dzięki temu mogą one zaproponować surowce z obniżonym 8-procentowym VAT-em. Znacznie tnie to budżet. Nieprawdą jest zatem to, że np. metoda gospodarcza jest znacznie tańsza. Porównując jej wydajność i koszty z modelem budowy pod klucz, opcja druga wypada w obu kategoriach znacznie lepiej.

Dla kogo dedykowana jest budowa domu jednorodzinnego pod klucz?

Jeśli wiesz już, czym jest budowa domu pod klucz, a także jakie ma ona zalety, możesz poznać grupy klientów, którzy szczególnie zainteresowani są takim prowadzeniem inwestycji. Jest ona dedykowana dla każdego, ale najchętniej stosują ją:

  • rodziny z dziećmi,
  • osoby zapracowane,
  • osoby mieszkające poza Polską i budujące dom w kraju,
  • emeryci i osoby chore,
  • inwestorzy marzący o domach, jak z katalogów architektonicznych,
  • inwestorzy stawiający na domu energooszczędne w standardzie NF 40. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz