Artykuł sponsorowany

Obsługa prawna przedsiębiorstw – jaki jest jej zakres?

Obsługa prawna przedsiębiorstw – jaki jest jej zakres?

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko szansa na rozwój osobisty i zapewnienie sobie stabilności finansowej, ale też duża odpowiedzialność. Rozwój przedsiębiorstwa nie byłby możliwy, gdyby jego właściciel nie podejmował wielu trudnych decyzji, które źle przemyślane, mogą skutkować konsekwencjami prawnymi i ekonomicznymi. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na stałą współpracę z prawnikami. Zapewnia im to spokój i pewność działania. Na czym polega pomoc kancelarii prawnych?

Doradztwo dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy

Trudno oczekiwać od przedsiębiorcy doskonałej znajomości prawa. Przepisy nieustannie się zmieniają, a niektóre z nich pozostawiają nawet pewną dowolność interpretacyjną. Brak ich zrozumienia nie chroni właścicieli firm przed dotkliwymi sankcjami. Dlatego też przedsiębiorca potrzebuje kogoś, kto będzie na bieżąco pomagał mu rozwiązywać wszelkie problemy natury prawnej. Kancelarie prawnicze kierują swoją ofertę zarówno do małych, rodzinnych firm, jak i międzynarodowych korporacji. Zatrudniają doświadczonych mecenasów specjalizujących się w prawie pracy, prawie handlowym, prawie gospodarczym, prawie cywilnym oraz ochronie własności przemysłowej i intelektualnej. Dzięki temu są w stanie dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy i to niezależnie od tego, czy zdecyduje się on na stałą współpracę, czy doraźną pomoc.

Co obejmuje pomoc prawna dla przedsiębiorców?

Jak tłumaczy specjalista z Kancelarii Radcowsko-Rzecznikowskiej „DELEX” – zakres usług, którymi najczęściej zainteresowani są przedsiębiorcy, obejmuje:

  • opracowywanie i opiniowanie umów;

  • sporządzanie opinii prawnych,

  • opracowywanie statutów, regulaminów oraz innych wewnętrznych regulacji prawnych; ,

  • zakładanie i rejestracja spółek, spółdzielni, stowarzyszeń, fundacji;

  • pomoc w rozwiązywaniu sporów z kontrahentami, pracownikami;

  • bieżące doradztwo prawne;

  • pomoc w zakresie spraw dotyczących ochrony własności przemysłowej: znaki towarowe, wzory przemysłowe, wynalazki - zgłaszanie w celu uzyskania ochrony, reprezentowanie w postępowaniach przed Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO), Europejskim Urzędem Patentowym (EPO); reprezentowanie
    w postępowaniach spornych przed ww. instytucjami;

  • windykację należności;

  • udział w negocjacjach handlowych;

  • reprezentowanie firmy przed organami państwowymi i samorządowymi;

  • kompleksowe wsparcie przy zmianie formy prowadzenia działalności gospodarczej;

  • zwalczanie nieuczciwej konkurencji;

  • likwidację przedsiębiorstwa.

To oczywiście tylko przykładowe sprawy, z którymi na co dzień mierzą się prawnicy współpracujący z przedsiębiorcami. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą skupić się na realizacji kolejnych celów biznesowych i rozwoju swoich firm, mając przy tym pewność, że ich działania są zgodne z prawem i nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa finansowego i pozycji przedsiębiorstwa.

Opracowanie:
Łódź, Kapitana Stefana Pogonowskiego 54 lok. B1
tel. 42 637 50 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz