Artykuł sponsorowany

Obróbka materiału laserem fiber - dlaczego się opłaca?

Obróbka materiału laserem fiber - dlaczego się opłaca?

Maszyny laserowe wykorzystujące dwutlenek węgla stają się przeżytkiem. Z uwagi na potrzeby nowoczesnego rynku produkcyjnego, w ostatnich latach skutecznie zastępują je urządzenia o konstrukcjach światłowodowych. Jednym z najciekawszych rozwiązań są lasery fiber, które stają się coraz popularniejsze. Przekonaj się dlaczego wykorzystanie tej technologii opłaca się w dłuższej perspektywie.

Szybka i precyzyjna obróbka

O popularności wykorzystania metody światłowodowej świadczy przede wszystkim jakość pracy. Laser fiber o tradycyjnej mocy 4 kW cechuje się co najmniej dwukrotną prędkością niż laser CO2. Za fakt ten odpowiada nie tylko specyficzna budowa głowicy tnącej, ale również zwiększona gęstość wiązki laserowej. Laser fiber sprawdza się doskonale w przypadku zdecydowanej większości materiałów obrabianych podczas produkcji, czyli tych o grubości nieprzekraczającej 30 mm. Nowoczesna maszyna do obróbki metalu przy użyciu lasera fiber np. TRULASER 5030 fiber z Trudisk umożliwia indywidualne dobranie parametrów, celem uzyskania najskuteczniejszych efektów końcowych.

Uniwersalny charakter

Im większe zainteresowanie technologią laserową tym stają się one znacznie bardziej wszechstronne. W branży przemysłowej laser światłowodowy wykorzystuje się głównie do cięcia blachy. Technologia fiber jest niezastąpiona przede wszystkim w kontekście metali refleksyjnych, czyli aluminium czy mosiądz. To jednak nie jedyny przypadek, w który można wykorzystać laser! Technologia doskonale sprawdza się także przy cięciu tworzyw sztucznych, ceramiki czy też materiałów pochodzenia węglowego.

Energooszczędność podczas pracy

Główną przewagą laserów fiber nad odpowiednikami gazowymi jest aspekt wydajności. W przypadku urządzeń korzystających z dwutlenku węgla szacowana jest na około 8%, zaś w przypadku nowych maszyn 25%. Laser fiber generuje więc znaczne oszczędności podczas pracy. Urządzenie światłowodowe pobiera około trzy razy mniej energii niż maszyny CO2. Warto również zaznaczyć, iż przy obróbce cienkich blach laser światłowodowy nie musi korzystać z całej mocy, a jedynie z połowy. Precyzyjna obróbka materiału technologią fiber jest więc znacznie tańsza w dłuższej perspektywie.

Bezawaryjność

Kolejnym aspektem przemawiającym za inwestycją w laser fiber jest jego doskonała żywotność. Maszyny korzystające z technologii nie wymagają konserwacji z uwagi na to, iż sprawną pracę gwarantuje bezawaryjny przewód światłowodowy. Ten aspekt odróżnia laser fiber znacząco od CO2, w których obecne w konstrukcji zwierciadła mają tendencję do tracenia swoich właściwości na skutek dłuższej eksploatacji. Wymiana filtrów, rur czy innych elementów nie jest konieczna w kontekście urządzeń bazujących na technologii laserowej fiber.

Ważnym aspektem przemawiającym za inwestycją w nowoczesne rozwiązanie jest również kwestia serwisu i naprawy obrabiarek. W przypadku maszyn gazowych można spotkać się z większą ilością problemów i wyższym kosztem przeprowadzenia czynności naprawczych. Lasery fiber pochodzące od zaufanych dystrybutorów będą pracować bezawaryjnie przez dłuższy czas. Nie wymagają również częstych przeglądów.

Komu zlecić obróbkę laserową?

Obrabiarki światłowodowe są uniwersalnymi urządzeniami ułatwiającymi procesy produkcyjne. Kompleksowa obróbka metalu, wycinanie laserowe, jak również zgniatanie i spawanie laserowe jest możliwe nie tylko dzięki zakupowi urządzeń. Profesjonalna obróbka laserowa z Lasart Kraków obejmuje między innymi cięcie laserem, zarówno w rurach jak i profilach. Firma zajmuje się laserowym wycinaniem pojedynczych detali, zarówno dla klientów indywidualnych, jak również w ilości hurtowej dla wielkich przedsiębiorstw. Lasart jest specjalistką w dziedzinie przygotowywania elementów metalowych. Firma dysponuje maszynami korzystającymi z najnowszych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu uzyskują wysoką precyzję.

Laser fiber to uniwersalna technologia ułatwiająca staranną obróbkę metalu. Z uwagi na uniwersalność rozwiązanie to sprawdza się również w kontekście tworzyw sztucznych. Zlecenie obróbki materiałów przy użyciu lasera fiber warto zlecić profesjonalistom specjalizującym się w wycinaniu laserowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz