Artykuł sponsorowany

O narzędziach ściernych do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego słów kilka

O narzędziach ściernych do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego słów kilka

Narzędzia ścierne, które dostępne są obecnie na rynku, występują w setkach odmian. Nie tylko mowa o ich rodzajach czy wymiarach, ale także o jakości wykonania. Producenci często przygotowują dla klientów narzędzia ścierne standardowe – dla amatorskiego i profesjonalnego wykorzystania – a także modele podwyższonej jakości. W drugim przypadku mowa o narzędziach ścieranych np. o wydłużonej żywotności czy o tych mogących pracować w ekstremalnych warunkach obróbki. Uwagę warto zwrócić również na technologię narzędzi ściernych do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego. Czym się one cechują i dlaczego warto w nie inwestować?

Czym są narzędzia ścierne do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego?

Narzędzia ścierne do maksymalnego usuwania materiały szlifowanego to podwyższonej klasy ścierniwa, które znacznie wyróżniają się swoją jakością pracy. Z tego też względu stosowane są one do obróbki ręcznej, półautomatycznej i automatycznej detali oraz wielkoformatowych konstrukcji, które wymagają błyskawicznego wykończenia z dokładnością do tysięcznych milimetra. Narzędzia ścierne do maksymalnego usuwania materiały szlifowanego są zatem konieczne przy obróbce między innymi:

  • płyt,

  • narzędzi,

  • akcesoriów medycznych,

  • rur,

  • zbiorników i kontenerów,

  • siłowników hydraulicznych,

  • drutów,

  • walców przemysłowych,

  • odlewów i odkuwek.

Uszczegóławiając, narzędzia ścierne premium błyskawicznie szlifują aluminium, metale nieżelazne, stale węglowe, stale nierdzewne oraz nadstopy i to przy wykorzystaniu: szlifierek kątowych, szlifierek prostych, szlifierek krawędziowych, szlifierek płaskich, szlifierek z szerokim pasem, maszyn do szlifowania cylindrycznego, planetarnego, obwodowego czy CNC.

Zalety stosowania narzędzi ściernych do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego

Narzędzia ścierne do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego przy obróbce ze średnim oraz silnym dociskiem coraz bardziej cenione są na rynku. Profesjonaliści skłaniają się właśnie ku zakupowi takich ścierniw, ponieważ:

  • Zapewniają one maksymalne usuwanie materiału dzięki specjalnie opracowanej geometrii ziarna ceramicznego. To przekłada się na szybkość obróbki oraz znaczne obniżenie kosztów produkcji. Narzędzia ścierne do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego wpływają zatem na wyraźny wzrost produktywności.

  • Gwarantują one zwiększenie wydajność pracy, w tym więcej wyszlifowanych przedmiotów w jednostce czasu dzięki błyskawicznemu szlifowaniu.

  • Pozwalają uzyskać najwyższą wydajność przy obróbce nadstopów oraz stali nierdzewnej, co możliwe jest między innymi dzięki optymalnej gęstości ziarna i specjalnym powłokom narzędzi np. materiały z nasypem diamentowym i CBN. Te mogą być dłużej eksploatowane i to bez ryzyka uszkodzenia.

  • Umożliwiają wykonywanie procesu zimnego szlifowania, co wpływa na wydłużoną żywotność narzędzi oraz mniejsze ryzyko wykonania błędów w wykańczaniu określonych powierzchni. Taka własność wpływa też na koszty, które ponosi dany zakład – są one znacznie niższe niż w przypadku stosowania narzędzi ściernych o standardowej jakości.

Przykład narzędzi ściernych do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego

Przykładem narzędzi ściernych do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego są szerokie i wąskie pasy, rolki oraz fibry VSM ACTIROX, które oferowane są przez spółkę Pferd VSM. Produkty te gwarantują laboratoryjnie przetestowane wysokie osiągi przede wszystkim dzięki technologii geometrycznie ukształtowanych ziaren ściernych. Mowa o innowacyjnym rozwiązaniu samoostrzących się narzędzi ściernych, które stosuje nie tylko producent Pferd VSM, ale również inne cenione na światowym rynku marki. Taka technologia pozwala bowiem, by ziarna ścierne wykruszały się w kontrolowany sposób, stale tworząc nowe ostre krawędzie do szlifowania. Dzięki temu wzrasta ilość zeszlifowanego materiału w jednym procesie obróbczym oraz sama ilość przedmiotów, które mogą zostać poddane szlifowaniu jednym narzędziem.

Takie ścierniwa jak VSM ACTIROX stanowią zatem gwarancję zwiększonej o połowę wydajność w stosunku do tradycyjnych ściernic nawet w pracy na mokro. Każdy zakład obróbczy czy warsztat metaloplastyczny powinien zatem zainteresować się narzędziami ściernymi z własnością samoostrzenia do maksymalnego usuwania materiału szlifowanego, ponieważ znacznie wpłynie to na jakość oraz koszty wykonywanych procesów obróbczych. Podkreślić przy tym warto, że tacy producenci jak Pferd VSM testują swoje rozwiązania techniczne w tysiącach testów jednostkowych oraz w trakcie licznych badań laboratoryjnych. Narzędzia ścierne podwyższonej jakości nie są zatem mitem czy chwytem marketingowym! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz