Artykuł sponsorowany

O monitoringu IP opowiadają fachowcy z firmy SYS-CAM

O monitoringu IP opowiadają fachowcy z firmy SYS-CAM

Systemów telewizji przemysłowej CCTV jest obecnie wiele. Przede wszystkim można jednak wyróżnić ich trzy generacje: analogową, hybrydową oraz IP. Spośród nich najwyższą jakością cechuje się monitoring IP, czyli ten oparty o protokół internetowy IP. Gdzie znalazł on swoje zastosowanie i co czyni go tak pożądanym na rynku? O tym opowiadają fachowcy z firmy usług elektroinstalacyjnych SYS-CAM z Sandomierza.

Czym wyróżnia się monitoring IP?

Jak tłumaczą specjaliści z firmy instalatorskiej SYS-CAM, monitoring IP to system dozoru wizyjnego, którego funkcjonalność wiązana jest z wykorzystaniem protokołu internetowemu. Tym samym transmisja danych jest błyskawiczna, a problemy innych generacji systemów CCTV zostały w tym przypadku całkowicie wyeliminowane. Monitoring IP działa znacznie lepiej od przestarzałej instalacji analogowej czy nawet tej hybrydowej. Zapewnia on bardzo wydajną pracę oraz wysoką rozdzielczość obrazu. Zarówno archiwizowane, jak i przetwarzane w czasie rzeczywistym video może być zaliczane do standardu 4K! Ponadto monitoring IP może być silnie zautomatyzowany, współpracując z systemem automatyki budynkowej oraz alarmami. Jak to możliwe?

Systemy kamer IP podłączane są do switcha za pomocą specjalnego przewodu teleinformatycznego, który wędruje do rejestratora IP. Ten zaś może być częścią szerszej infrastruktury elektroinstalacyjnej budynku, od okablowania strukturalnego począwszy, na sieci LAN, WAN, WLAN czy niskoprądowej kończąc. Monitoring IP może być dzięki temu kontrolowany i sterowany z każdego miejsca na świecie, czy to z pomocą aplikacji webowej, czy mobilnej. Potwierdzają to fachowcy firmy SYS-CAM, która przyjmuje zamówienia na tworzenie instalacji CCTV od klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Gdzie sprawdza się monitoring IP?

Specjaliści firmy usług elektroinstalacyjnych SYS-CAM zapewniają, że tworzenie monitoringu IP jest stosunkowo proste, zwłaszcza jeśli budynek ma wysokiej klasy okablowanie teletechniczne. Dodać warto, że taki system dozoru wizyjnego może być bardzo rozbudowany i stosowany w biurowcach, szpitalach czy hotelach, a także może być tworzony w wersji uproszczonej, dla domów i mieszkań.

Ze względu na wysokiej klasy zabezpieczenie budynków, które zapewnia monitoring IP, powinien być on też bezsprzecznie stosowany wszędzie tam, gdzie wymagana jest płynna rejestracja obrazu i wysoka jego rozdzielczość. Dodać warto, że kamery IP mogą być przewodowe oraz bezprzewodowe, dzięki czemu systemy dozoru wizyjnego mogą być idealnie dostosowane do warunków technicznych obiektu.

10 najważniejszych zalet monitoringu IP

Monitoring IP na dobre zagościł na rynku polskim. Podsumowując, do jego najważniejszych dziesięciu zalet specjaliści firmy SYS-CAM zaliczają:

  1. Obraz wysokiej jakości (HD, FULL HF bądź 4K).
  2. Zasilanie przez PoE.
  3. Duży zasięg.
  4. Czystą rejestrację obrazu.
  5. Obraz w kolorze.
  6. Brak zakłóceń obraz przy niesprzyjających warunków pogodowych.
  7. Zdalną konfigurację i podgląd obrazu.
  8. Łatwą rozbudowę systemu.
  9. Możliwość zastosowania różnych kamer (np. kopułkowych).
  10. Zautomatyzowane alarmowanie (brak konieczności współpracy z agencją ochroniarską). 
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz