Artykuł sponsorowany

O elewacji domu BSO opowiadają fachowcy z firmy budowlanej VAN COMPANY

O elewacji domu BSO opowiadają fachowcy z firmy budowlanej VAN COMPANY

Jednym z najczęściej stosowanych systemów dociepleniowych w Polsce jest rozwiązanie BSO, które spotkać można również pod nazwami metody lekkiej mokrej oraz ETICS. Wszystkie wymienione odnoszą się do elewacji wielowarstwowych, gwarantujących doskonałą izolację termiczną dla dużych oraz małych obiektów. Bezspoinowy system ocieplenia można z powodzeniem wykorzystać również w przypadku domów jednorodzinnych. Potwierdzają to fachowcy z warszawskiej firmy budowlanej VAN COMPANY, którzy zdradzają, z czego składa się BSO oraz jakie ma zalety.

Poznaj elementy elewacji wielowarstwowej BSO

Cechą charakterystyczną docieplania domów jednorodzinnych metodą lekką mokrą, jest zastosowanie termoizolacji wielowarstwowej. Cała konstrukcje wyróżnia się przy tym niewielką masą oraz – jak podkreślają specjaliści z firmy VAN COMPANY – monolityczną strukturą. Pozbawiona jest ona spoin, a to wpływa na doskonałe wyniki dociepleniowe, w tym na zredukowanie poziomu mostków termicznych niemalże do zera. Jak tworzona jest zatem elewacja BSO?

Kluczem metody lekkiej mokrej jest zastosowanie zintegrowanego systemu, czyli materiałów, które doskonale się ze sobą połączą w konstrukcji wielowarstwowej. Nasza firma stosuje tylko certyfikowane rozwiązania sprawdzonych producentów. Docieplenie domu w wydaniu BSO przygotowywane jest zatem z zaprawy klejącej, wełny mineralnej lub styropianu, kołków mocujących, zbrojenia, podkładu gruntującego oraz oczywiście z wyprawki tynkarskiej. Może ona być zaaranżowana w każdym stylu architektonicznym.

                                                        – wyjaśnia jeden z fachowców firmy VAN COMPANY z Warszawy.

Dlaczego warto ocieplić dom metodą lekką mokrą?

Powodów, dla których warto ocieplić dom jednorodzinny właśnie metodą lekką mokrą, jest bardzo dużo. Fachowcy z firmy VAN COMPANY zwracają jednak szczególną uwagą na wysoki poziom izolacyjności termicznej, który pozwala zastosować technologię BSO nawet w przypadku obiektów w standardzie energetycznym pasywnym oraz energooszczędnym. Ponadto elewacje wielowarstwowe są stosunkowo szybkie i tanie w przygotowaniu, a ich założenie można zlecić sprawdzonym wykonawcom o każdej porze roku. Bezspoinowy system ocieplenia jest przystosowany nawet do montażu późną jesienią. Na tym nie kończą się jednak zalety BSO, a więc dlaczego jeszcze warto postawić właśnie na to rozwiązanie?

Metoda lekka mokra ceniona jest przez inwestorów i przez firmy takie jak VAN COMPANY za szerokie możliwości aranżacyjne, brak obciążenia konstrukcji budynku oraz za wyjątkową wytrzymałość. Elewacje wielowarstwowe nie ulegają korozji biologicznej, wytrzymują wilgoć, promieniowanie UV, wysoką amplitudę temperatur i mróz, a także ataki insektów. Nie są one też podatne na uszkodzenia mechaniczne, a w przypadku punktowego zniszczenia z łatwością można je naprawić.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz