Artykuł sponsorowany

Nowoczesne metody lakierowania samochodów

Nowoczesne metody lakierowania samochodów

Współcześnie w każdej branży, także motoryzacyjnej dąży się do optymalizowania wszelkich procesów. Oznacza to zmierzanie do unowocześniania wszystkich tych metod działania, które mogą zostać zmienione. Próba wprowadzenia innowacyjności w sposobach pracy zauważalna jest także w lakierowaniu samochodów. Aktualnie istnieje kilka metod ochrony pojazdu przed korozją. Jednak który sposób lakierowania jest najpopularniejszy?

Który sposób lakierowania wybrać?

Spośród różnych metod lakierowania samochodu współcześnie tą najbardziej popularną jest zdecydowanie lakierowanie na mokro, odbywające się w specjalnych kabinach lakierniczych. Kiedy więc planujemy przeprowadzić skuteczną konserwację naszego pojazdu, by uchronić go przed korozją, każdorazowo warto przemyśleć wybór właśnie takiego sposobu lakierowania – mówi przedstawiciel lakierni przemysłowo-samochodowej TĘCZA.

Usługa lakierowania w bezpyłowych kabinach lakierniczych z wykorzystaniem farb wodnych wybierana jest przez klientów przede wszystkim wtedy, kiedy pojawi się potrzeba polakierowania stosunkowo dużych powierzchni. W przypadku elementów o sporych gabarytach uniemożliwione jest suszenie ich w piecach. Do takich obiektów należą między innymi samochody. Poza tym karoserie pojazdów nie są odporne na działanie bardzo wysokich temperatur. Głównie z tych powodów do lakierowania samochodów wybiera się lakierowanie na mokro z zastosowaniem farb wodnych, które odbywa się w specjalnych kabinach bezpyłowych.

Jakie są kluczowe zalety tego rozwiązania?

Dlaczego lakierowanie farbami wodnymi w kabinie bezpyłowej jest dobre? Z wielu względów, jednak głównym jest po prostu skuteczność tej technologii. Naniesiona na auto warstwa lakieru jest trwała i zapewnia pojazdowi właściwą ochronę przed korozją. Samochód jest w ten sposób zabezpieczany przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak mrozy czy chemikalia.

Warto też dodać, że taki sposób lakierowania gwarantuje brak zacieków i przebarwień na obrabianym materiale, a równomierne schnięcie polakierowanego obiektu jest szczególnie ważne w przypadku samochodów. Dzięki specjalnym filtrom sufitowym znajdującym się w kabinie lakierniczej zapewniana jest bezpyłowość. Ma na to wpływ też sam fakt umieszczania samochodu w zamknięciu – to pozwala osiągnąć maksymalnie czyste powietrze. W otwartej przestrzeni schnięcie pojazdu nie przebiega w prawidłowy sposób. Wszelkie pyły, które mogą się osadzać na nałożonej na obiekt farbie, mogą niestety skutkować stworzeniem mało skutecznej ochrony antykorozyjnej. Kiedy więc zdecydujemy się na polakierowanie swojego samochodu, zapytajmy w lakierni o lakierowanie na mokro odbywające się w kabinie bezpyłowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz