Artykuł sponsorowany

Nowoczesne laboratorium geotechniczne firmy GEOBUD z Katowic

Nowoczesne laboratorium geotechniczne firmy GEOBUD z Katowic

Restrykcyjne normy prawa budowlanego, a także dyrektyw środowiskowych powodują, że coraz więcej inwestycji budownictwa komercyjnego, liniowego, przemysłowego, gospodarczego, publicznego, czy nawet mieszkaniowego, musi być objętych specjalistycznymi badaniami geotechnicznymi oraz środowiskowymi. Większość z nich wykonywana jest w warunkach polowych, ale wielokrotnie ostateczne analizy, raporty i szerokie dokumentacje tworzą specjalistyczne laboratoria. Jednym z najlepiej wyposażonych w Polsce, jest to należące do katowickiej firmy GEOBUD.

Jedno z najlepiej wyposażonych laboratoriów geotechnicznych w Polsce!

Przedsiębiorstwo GEOBUD może poszczycić się posiadaniem jednego z najbardziej nowoczesnego laboratorium geotechnicznego, geologicznego i środowiskowego w Polsce. Działa ono już od wczesnych lat 90-tych, stale modernizując sprzęt oraz wdrażając wszystkie innowacje branżowe, które pojawiają się na rynku światowym. To pozwala zapewnić kompleksową obsługę różnych inwestycji kategorii geotechnicznej drugiej i trzeciej, realizowanych na terenie całego państwa, przez inwestorów zarówno biznesowych, jak i też publicznych. Laboratorium Mechaniki Gruntów Geobud, dorównuje swoim zaawansowaniem technologicznym, a także zatrudnianymi ekspertami, najlepszym ośrodkom badawczym państwowym, a także europejskim.



Zakres badań prowadzonych w Laboratorium Mechaniki Gruntów Geobud

Badania laboratoryjne prowadzone przez ekspertów Geobud, są wykonywane na podstawie m.in. zabranych próbek podczas działań terenowych, a także przy wykorzystaniu nowoczesnych programów komputerowych i symulacyjnych. Nowoczesna technologia i szeroka wiedza, jaką prezentuje wyposażenie oraz pracownicy katowickiej firmy, gwarantują zatem wykonywanie wszystkich analiz geologicznych, czy geotechnicznych, które wymagane są do realizacji różnych przedsięwzięć budowlanych. Przykładowe opracowania, dotyczą zatem określania: rodzaju i stan gruntu metodą makroskopową, wilgotności naturalnej, granicy Atteberga, składu granulometrycznego, zawartości frakcji pyłowej i iłowej metodą wagi sedymentacyjnej Sartorius, zawartości części organicznych, zawartości węglanów, gęstości objętościowej,  gęstości właściwej szkieletu gruntowego, wskaźnika pęcznienia, wskaźnika pęcznienia swobodnego, wskaźnika osiadania zapadowego, wskaźnika porowatości, kąta tarcia wewnętrznego i spójność w aparatach trójosiowego ściskania i bezpośredniego ścinania wytrzymałość na ściskanie skał, czy też kapilarności biernej oraz współczynnika filtracji.

Z pełnym zakresem badań laboratoryjnych GEOBUD, można zapoznać się na szeroko opisanej stronie www, bądź poprzez kontakt mailowy, czy też telefoniczny. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz