Artykuł sponsorowany

Nowoczesna technologia krawiecka

Nowoczesna technologia krawiecka

Nowoczesna technologia to domena nie tylko różnych branż przemysłu ciężkiego, motoryzacji, czy elektrotechniki, ale także takich sektorów, jak krawiectwo. To właśnie innowacyjne urządzenia prasowalnicze, maszyny do szycia, czy też urządzenia krojcze, pozwalają na dynamiczny rozwój sklepów odzieżowych, czy tych oferujących różnego rodzaju tkaniny dekoracyjne. Poznaj wykorzystywaną dzisiaj technologię w krawiectwie!

Maszyny domowe

Technologia krawiecka dzieli się na tę dedykowaną dla dużych przedsiębiorstw, jak i małych zakładów oraz dla użytku domowego. Dzisiaj na rynku można zatem spotkać się z mniejszymi urządzeniami, do których zalicza się maszyny mechaniczne, maszyny komputerowe wraz z odpowiednim oprogramowaniem, coverloki, owerloki, hafciarki, podszywarki, czy plotery. Najlepszymi obecnie producentami takich sprzętów są zaś marki Janome, Elna, Juki, czy Brother. Przykładowym urządzeniem, które wyróżnia się swoją innowacyjnością, a może być wykorzystywane w warunkach domowych i mniejszych zakładach krawieckich, jest maszyna do szycia BROTHER RL425, która wyposażona jest w rotacyjny chwytacz, stopniową dziurkę,  regulacja długości ściegu, oświetlenie LED, możliwość szycia podwójną igłą, a także wolne ramię. Oprócz tego urządzenie to wyposażone jest w stopki do: do ściegu zygzakowego, do obszywania dziurek, do zamków błyskawicznych, czy do przyszywania guzików; w cztery szpulki, zestaw igieł, igłę podwójną, płytkę do cerowania, czy rozrusznik nożny. Warto przy tym wiedzieć, iż przykładowa maszyna do szycia domowego BROTHER RL425, wyróżnia się niską ceną! Najlepsi dystrybutorzy są w stanie zaoferować cenę poniżej 700 zł!

Maszyny przemysłowe

Krawiectwo hurtowe tkanin dekoracyjnych, sukien ślubnych, odzieży wierzchniej, odzieży użytku codziennego, czy nawet obuwia, wymaga wykorzystania, szeregu bardzo innowacyjnych i złożonych maszyn, tworzących cale parki maszynowe. Dobry zakład powinien być zatem wyposażony w urządzenia krojnicze ze specjalnymi stołami roboczymi, w klejarki, stoły prasolnicze z wytwornicą pary, czy też w dziurkarki, ryglówki, renderki, owerloki, steblówki, podszywarki, oraz maszyny do ciężkiego szycia. Przykładem ostatniego z urządzeń, jest to marki i modelu JUKI DNU-1541, o takich własnościach, jak: maksymalna prędkość szycia 2500 ściegów na minutę, maksymalna długość ściegu około 9 milimetrów, system igieł 135x16, grubość nici  Nm=60/3 ~ 15/3, czy też wysokość podnoszenia stopki 16 mm. Takie parametry użytkowe pozwalają na szybką, ale także precyzyjną pracę.

Dostawcy technologii krawieckich na rynku polskim

Jednym z najbardziej znanych dostawców technologii krawieckiej w Polsce, jest firma Sintex, która zajmuje się zarówno sprzedażą maszyn domowych, jak i przemysłowych, od najlepszych – wspominanych już – producentów. Warto wiedzieć, że tego typu podmioty, których na rynku polskim jest stosunkowo niewiele, są również gotowe, na pełne serwisowanie gwarancyjne lub pogwarancyjne sprzętów, a także na ich konserwowanie oraz regeneracje. To wymaga współpracy z różnymi producentami, również w zakresie zamawiania części oryginalnych, czy zamiennych.

Warto pamiętać o tym, że najlepsi dystrybutorzy maszyn krawieckich na rynku polskim, są również otwarci, na oferowanie urządzeń z rynku wtórnego. Zanim zostaną one doprowadzone do sprzedaży, są jednak testowane w odpowiednich procesach kontroli jakości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz