Artykuł sponsorowany

Naprawy blacharsko-lakiernicze samochodów powypadkowych

Naprawy blacharsko-lakiernicze samochodów powypadkowych

Auta, których nadwozie zostało zniszczone w wyniku stłuczki czy wypadku drogowego, w większości sytuacji mogą zostać skutecznie naprawione. Niezbędne jest jednak w tym celu zrealizowanie w sposób profesjonalny prac blacharsko-lakierniczych. Zajmują się nimi specjalistyczne warsztaty, które są w stanie przywrócić oryginalny, nieskazitelny stan karoserii powypadkowego samochodu. Jak konkretnie działają fachowcy?

Uszkodzone elementy blacharskie – czy warto je naprawiać?

Zniszczenie nadwozia to najczęściej odkształcenie fragmentów karoserii wykonanych z blachy. Działanie sporych sił w trakcie wypadku powoduje ich odginanie, co niekiedy wygląda na dość poważną i niemożliwą wręcz w naprawie usterkę. Takimi defektami zajmuje się warsztat Ryszard Żygowski Blacharstwo samochodowe, który dysponuje niezbędnymi narzędziami do przeprowadzania serwisu aut powypadkowych. Jeżeli uszkodzenia nie są rozległe, fachowcy przeprowadzą wyciągnięcie lub wypchnięcie powstałego wgniecenia.

Przy większych zniszczeniach niezbędne może okazać się dodatkowo szpachlowanie elementów nadwozia. Za pomocą specjalnej masy uzupełnia się braki powstałe w wyniku uszkodzenia samochodu. Nierzadko jednak jedynym rozwiązaniem okazuje się wymiana konkretnej części karoserii na nową. Nie musi być ona jednak zakupiona w serwisie – z powodzeniem można użyć będących w dobrym stanie zamienników z rynku wtórnego. Ich montażem również zajmie się warsztat świadczący usługi blacharsko-lakiernicze. Co jeszcze proponują takie serwisy w przypadku naprawy aut powypadkowych?

Kiedy niezbędne jest lakierowanie nadwozia?

Po przeprowadzeniu wspomnianych prac w zakresie napraw blacharskich dość często konieczne jest dodatkowo wykonanie lakierowania poszczególnych elementów. Ich deformacja i ponowne przywrócenie właściwego kształtu sprawia, że pierwotnie użyte materiały do malowania blachy odpadają z jej powierzchni. W takiej sytuacji element poddaje się lakierowaniu, czyli pokrywaniu go podkładem i wybranym typem lakieru samochodowego. Dobiera się go na podstawie kodów producenta – w ten sposób naprawiona część nie wyróżnia się na tle całego nadwozia.

Sprawdzone serwisy zajmujące się naprawami blacharsko-lakierniczymi mogą również zadbać o wymianę plastikowych elementów karoserii zniszczonych w wyniku wypadku. Mowa m.in. o zderzakach z tworzyw sztucznych, które są dość często uszkadzanym przy kolizjach podzespołem. Wybór właściwego serwisu pozwoli przywrócić nieskazitelny wygląd samochodu powypadkowego, a naprawa nadwozia z pewnością będzie korzystniejsza niż zakup i montaż nowych elementów karoserii.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz