Artykuł sponsorowany

Naostrzone narzędzia – jak nowe!

Naostrzone narzędzia – jak nowe!

Każda wprawna gospodyni domowa potrafi w skromnych warunkach naostrzyć swój najlepszy nóż, by kroił on z powodzeniem nawet najtwardsze składniki. Używa do tego prostej ostrzałki lub osełki. Co jednak w przypadku specjalistycznych narzędzi i ich komponentów? Gdzie możemy naostrzyć piły do drewna, metalu czy aluminium i czy proces ostrzenia naprawdę jest w stanie przywrócić ostrość na najwyższym poziomie?

Narzędzia do drewna

Zwykły nóż kuchenny to niezwykle prosta konstrukcja – wyposażony w rękojeść i proste ostrze, nie jest trudny do zregenerowania w przypadku stępienia. Można to zrobić w domowych warunkach, bez korzystania z porad profesjonalistów. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy narzędzie posiada niestandardowe i skomplikowane kształty zębów. Jest tak w przypadku chociażby pił tarczowych i łańcuchowych, używanych do cięcia drewna. Ząbki są ułożone w zróżnicowany sposób, by zapewnić optymalną pracę dla danego typu drewna. Kiedy ulegną stępieniu, nie oznacza to wcale, że musimy zainwestować w nową maszynę lub tarczę. Jak się bowiem okazuje, naostrzenie tego typu produktów jest możliwe i co więcej – niesamowicie skuteczne. Usługi takie na najwyższym poziomie świadczy już od 1991 roku firma Tom-Kor z Łodzi. Specjalistyczny zakład podejmie się naostrzenia narzędzi używanych do cięcia drewna, używając sprawdzonych i profesjonalnych sposobów. Dzięki nowoczesnym automatom szlifierskim sterowanym numerycznie oraz szlifierkom narzędziowym, fachowiec dokona precyzyjnego ostrzenia nawet najbardziej skomplikowanych kształtów zębów. Nie musimy się także obawiać o odporność i wytrzymałość – podczas całego procesu ostrzone powierzchnie chłodzi się olejem, dodatkowo używając jeszcze ściernic dwunasypowych. Tak wykonana usługa sprawi, że nasza piła tarczowa lub łańcuchowa nie tylko odzyska swoją fabryczną ostrość, ale i będzie służyła długo.

Narzędzia do metalu

Profesjonalny zakład poradzi sobie również z narzędziami, które muszą ciąć takie materiały jak aluminium, metal czy PVC. Naostrzenie wierteł koronowych używanych do metalu to zadanie niełatwe, ale fachowiec poradzi sobie i z takim produktem. Specyficzny kształt zębów w tym wypadku może dla laika stanowić nie lada wyzwanie, dlatego warto powierzyć naostrzenie specjalistom. Bazując na latach doświadczenia i sporych umiejętnościach, będą oni mogli przywrócić pożądaną ostrość wiertła do metalu. Jak się zatem okazuje, ostrzenie narzędzi to proces co prawda skomplikowany, ale przynoszący zaskakujące efekty i wymierne korzyści. Warto więc skorzystać z takiego rozwiązania w przypadku, gdy nasze urządzenia będą tępe. Pozwoli to odzyskać co najmniej ich fabryczną ostrość.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz