Artykuł sponsorowany

Najwyższej klasy kotły na pellet od firmy GTH ECO sp. z o.o.

Najwyższej klasy kotły na pellet od firmy GTH ECO sp. z o.o.

Korzystając z miejskiej instalacji grzewczej, nie musimy martwić się o ciepło w naszym domu. Czasem jednak istnieje konieczność montażu w danym obiekcie takim jak dom czy budynek przemysłowy specjalnego kotła grzewczego. Jedno z takich rozwiązań stanowią oferowane przez firmę GTH ECO sp. z o.o. kotły na pellet. Sprawdźmy najważniejsze informacje na ten temat.

Czym jest pellet i jakie są jego rodzaje?

Tradycyjny węgiel kopalniany, który stosuje się do palenia w kotłach odchodzi powoli w zapomnienie. Obecnie alternatywą dla tego rodzaju paliwa są znacznie bardziej ekologiczne rozwiązania takie jak pellet. Jest to rodzaj paliwa opałowego występującego w postaci granulatu. Do jego produkcji stosuje się specjalną biomasę stworzoną z produktów oraz odpadów pochodzących z branży związanej z przemysłem rolniczym. Jak mówi nam też specjalista z firmy GTH ECO sp. z o.o.:

Jeśli chodzi o pellet, to możemy wyróżnić tutaj kilka jego rodzajów, do których należą między innymi takie produkty jak pellet drzewny tworzony między innymi z trocin oraz pellet z łusek słonecznika.

Ponadto, mowa tutaj także o tak zwanym pellecie agro, do produkcji którego używa się siana bądź słomy. Warto zauważyć również, iż pellet może posiadać różne klasy właściwości.

Sprawdzone kotły na pellet

Planując zastosowanie pelletu jako paliwa służącego nam do ogrzania domu czy obiektów przemysłowych, musimy pamiętać nie tylko o samym tym surowcu, ale również o doborze odpowiedniego kotła centralnego ogrzewania. Wszystko tak naprawdę będzie tutaj zależeć od naszego zapotrzebowania energetycznego.

W kontekście kotłów na pellet warto zwrócić też szczególną uwagę na ofertę firmy GTH ECO sp. z o.o. posiadającą własną markę tego typu urządzeń GTheizung. Wśród nich wyróżniamy między innymi certyfikowane kotły GTH Eco Pellet oraz GTH Eco Compact Pellet wyposażone w najwyższej klasy elementy. Produkty te posiadają również bardzo wysoką wydajność, a także spełniają normę PN-EN 303–5:2012. Określa ona poziom emisji tlenku węgla oraz innych substancji do atmosfery.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz