Artykuł sponsorowany

Największe mity na temat transportu międzynarodowego

Największe mity na temat transportu międzynarodowego
Transport międzynarodowy stanowi istotną branżę odpowiadającą za rozwój światowej ekonomii. Choć firm tego typu powstaje coraz więcej a jej pracownicy są często doskonale przygotowani do pełnienia swoich obowiązków, istnieje wiele krzywdzących stereotypów dotyczących tej branży. Jakie są fakty i mity na temat transportu międzynarodowego?

Transport lotniczy może zastąpić ten lądowy

Osoby nie posiadające wiedzy na temat specyfiki transportu uważają niekiedy, iż ten lądowy z łatwością można zastąpić powietrznym. Najczęściej pojawiający się mit świadczy o dezinformacji ludzi w niego wierzących, gdyż proces ten nie jest wykonalny. Warto też podkreślić, iż zamiana transportu lądowego na lotniczy byłaby nieopłacalna, gdyż przemieszczanie ładunków drogą powietrzną jest znacznie droższe. W takim przypadku mitem jest również stwierdzenie, że transport powietrzny jest wariantem korzystniejszym dla środowiska naturalnego. Choć rzeczywiście, lotnictwo stanowi istotną gałąź transportu międzynarodowego, nie jest możliwym, aby mogło wypełnić w całości ten segment gospodarki.

Transport międzynarodowy tylko dla wielkich przedsiębiorstw

W świadomości wielu osób utarł się mit, iż na korzystanie z usług transportu międzynarodowego mogą pozwolić sobie jedynie duże korporacje i firmy produkcyjne. Warto w tym miejscu rozwiać wszelkie wątpliwości i stwierdzić, że nie jest to prawdą. Z usług profesjonalnej firmy transportu międzynarodowego mogą korzystać również niewielkich biznesów. Należy również zaznaczyć, iż transportem międzynarodowym nie zawsze zajmuje się firma wyposażona w setki pracowników i bogatą flotę pojazdów. Usługi tego typu coraz częściej świadczą pojedyncze osoby lub przedsiębiorcy zatrudniający kilka osób. Tego typu firmy pojawiają się coraz częściej z uwagi na dochodowy charakter przewozów różnego typu. Osoby prowadzące firmy transportowe międzynarodowe mogą liczyć na pomoc podmiotów zajmujących się obsługą prawną i logistyczną.

Mylna definicja transportu międzynarodowego

Myśląc o transporcie międzynarodowym kojarzy się on przede wszystkim z przewozem ładunków poza granicami naszego kraju. Warto jednak mieć na względzie, iż transport międzynarodowy obejmuje nie tylko Polskę, ale również pozostałe części Unii Europejskiej. Ładunek transportowany z innego państwa członkowskiego, który jest przewożony przez teren Polski jest nazywany transportem międzynarodowym w oparciu o obowiązujące przepisy. Oznacza to również, iż przewóz towarów realizowany w obrębie naszego państwa może stanowić ten rodzaju wewnątrzwspólnotowego. Dla przykładu, pojazd z naczepą, w której znajduje się towar może zostać zaklasyfikowany jako transport międzynarodowy pomimo tego, iż odbywa się w obrębie granic Polski.

Popyt na transport międzynarodowy spada

Część osób sądzi, iż transport międzynarodowy będzie przechodził w najbliższym czasie kryzys, wynikający ze spadku koniunktury. W ostatnich latach można jednak zauważyć tendencję odwrotną. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących usługi spedycyjne, bazujące na wiedzy i doświadczeniu swoich poprzedników. Firma spedycyjna TCL Polish Food oferuje swoim klientom możliwość współpracy w kontekście przewozu towarów, zarówno w obrębie kraju, jak również poza jego granice. Z uwagi na to, iż z roku na rok produkowana jest coraz większa ilość produktów, istnieje pogłębiona potrzeba ich przewozu. Należy więc rozwiać mit związany ze spadkiem popytu na tego typu usługi. Transport lądowy o charakterze międzynarodowym pozostaje tym najczęściej stosowanym, zarówno w państwach członkowskich Unii Europejskiej, jak i w pozostałych częściach świata.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz