Artykuł sponsorowany

Najważniejsze etapy projektowania systemów audiowizualnych

Najważniejsze etapy projektowania systemów audiowizualnych

Systemy audiowizualne stają się powszechnym wyposażeniem wielu placówek działających w różnych dziedzinach, począwszy od biznesu, przed edukację, handel i administrację aż na medycynie i rozrywce kończąc. Niezależnie od przeznaczenia, system powinien być ściśle dopasowany do potrzeb użytkowych konkretnego odbiorcy, a więc musi być odpowiednio zaprojektowany. W jaki sposób zatem przebiega projektowanie systemów audiowizualnych?

Jak zaprojektować dobry system audiowizualny?

Odpowiednio zaprojektowany system AV to taki, którego funkcjonalności są w pełni wykorzystywane przez użytkowników. Najważniejsze jest zatem dokładne określenie potrzeb klienta i stworzenie struktury, która będzie zaawansowana technologicznie i jednocześnie prosta w obsłudze. Jedną z bardziej istotnych kwestii jest system sterowania, czyli narzędzie do obsługi, które powinno być maksymalnie dopasowane do wymagań użytkownika końcowego. Co więcej, dobrze zaprojektowany system audiowizualny musi zostać doskonale wpisany w otoczenia, a to oznacza ścisłą współpracę poszczególnych jego elementów w konkretnej przestrzeni.

Projektowaniem oraz wdrażaniem systemów audiowizualnych zajmuje się dystrybutor usług multimedialnych AVI Media z Pruszkowa, który dostarcza kompleksowych rozwiązań dla odbiorców zarówno indywidualnych, jak i firmowych na terenie całego kraju. Projekty są szczegółowo omawiane na każdym etapie ich powstawania.

Etapy projektowania systemów AV

Każdy projekt systemu audiowizualnego to kompleksowa dokumentacja uwzględniająca wykaz urządzeń, schemat blokowy, opis funkcjonalny, wykaz przebiegu tras kablowych oraz rzut obiektu uwzględniający rozmieszczenie poszczególnych urządzeń. Zarys koncepcyjny całości zawarty w opisie funkcjonalnym określa najważniejsze parametry systemu. Po jego akceptacji projektant przechodzi do tworzenia schematu blokowego. Na tym etapie inwestor zapoznaje się z połączeniami poszczególnych urządzeń oraz z przebiegiem kabli. Dobrze przygotowany schemat wpływa na prace związane z montażem i decyduje o późniejszych możliwościach rozbudowy czy też modernizacji całego systemu AV. Zawiera także wytyczne branżowe, czyli zbiór norm i podstaw technicznych, które pozwalają uniknąć błędów podczas prac montażowych.

Ostatnim elementem projektu systemu AV jest rzut obiektu wraz z rozmieszczeniem poszczególnych urządzeń. Szczegółowy rysunek określa warunki montażowe dla urządzeń oraz decyduje o jakości struktury poprzez odpowiednie rozlokowanie sprzętu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz