Artykuł sponsorowany

Najlepsze metody na udrażnienie kanalizacji – domowe sposoby, chemia czy może profesjonalna usługa hydrauliczna?

Najlepsze metody na udrażnienie kanalizacji – domowe sposoby, chemia czy może profesjonalna usługa hydrauliczna?

Problem z zatkanymi rurami pojawia się często i w niemal każdym domu. Zwykle sięgamy po ciężką chemię, lecz warto wiedzieć, że istnieje kilka łatwych i równie skutecznych domowych przepisów. Należy jednak pamiętać, że zarówno kupne środki, jak i domowe nie będą się sprawdzały, kiedy zatkane zostaną dalsze odcinki rur. Kiedy warto poprosić o pomoc doświadczonego hydraulika i ile będzie to kosztowało?

Trzy skuteczne domowe przepisy

  1. Pierwszymi sprawdzonymi składnikami, które znajdziemy w każdej kuchni i pozwolą rozpuścić zebrany w rurach osad, są soda oraz ocet. Najpierw ocet przelewamy do garnka i podgrzewamy go, aż osiągnie temperaturę wrzenia,  a następnie do odpływu wsypujemy dwa opakowania sody. Wrzący ocet ostrożnie wlewamy do rury i wkładamy korek. Mieszanka nie tylko czyści ze względu na swoje właściwości chemiczne, ale podczas wzajemnej reakcji obu składników powstaje ciśnienie, które pozwala na przepchnięcie osadu.
  2. Drugi specyfik jest równie skuteczny, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. W małej misce mieszamy 2 opakowania sody oczyszczonej, pół szklanki soli oraz paczkę kwasku cytrynowego. Całość wsypujemy do odpływu i zalewamy wrzącym octem, tak jak w przypadku pierwszego sposobu oraz zatykamy korkiem. Po upływie około trzydziestu minut należy zagotować 1,5 – 2 litrów wody, a następnie wyjąć korek i wlać ją do odpływu.
  3. Trzeci sposób jest nieco mniej skuteczny, ale bardzo szybki. Do odpływu wystarczy wrzucić 3 tabletki aspiryny, zalać szklanką wrzącej wody lub octu i natychmiast zatkać korkiem. Po upływie 10 minut można wyjąć korek i puścić ciepłą wodę.

Niezawodne środki chemiczne

Profesjonalne środki do udrażniania rur są skuteczne, jednak nie da się ukryć, że przy tym wykazują sporą toksyczność. Warto po nie sięgać dopiero wtedy, kiedy domowe sposoby nie wystarczają. Wiele osób twierdzi, że chemia do udrażniania ma taką samą skuteczność, co domowe specyfiki oparte na sodzie i occie.

Kiedy niezbędna jest ingerencja hydraulika?

Jeśli mimo stosowania wszelkich środków, woda nadal nie chce spływać – konieczne jest wezwanie hydraulika, gdyż problem może leżeć nieco głębiej. Doświadczony pracownik rozkręci syfon i za pomocą specjalnej kamery sprawdzi drożność dalszych odcinków rur. Przed zamówieniem usługi należy najpierw się upewnić czy dana firma jest odpowiednio wyposażona. Kamery do przeglądu drożności rur kanalizacyjnych posiada między innymi firma Hydro-Tech.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz