Artykuł sponsorowany

Najczęstsze zastosowania stalowych konstrukcji

Najczęstsze zastosowania stalowych konstrukcji

Tak naprawdę zastosowania konstrukcji stalowych można uznać za niezliczone. Najczęściej jednak wykorzystuje się je w budownictwie, jako elementy zbrojeniowe. Służą także użytkownikom do ochrony czy dekoracji i tutaj można wyróżnić zarówno balustrady, jak i ogrodzenia posesji. Poznaj pozostałe zastosowania, również takie, o których nie miałeś pojęcia. Wszystkiego dowiesz się z artykułu!

Konstrukcje stalowe – zastosowania

Artykuł należy zacząć od krótkiej definicji konstrukcji stalowej. To przede wszystkim obiekt budowlany lub jego część, najczęściej element nośny, który stworzony jest praktycznie w stu procentach ze stali. Wykorzystuje się go zarówno w przemyśle, jak i w budownictwie. Dziś chcemy porozmawiać o tym drugim zastosowaniu. Co więc można stworzyć ze stali? Przede wszystkim szkielety hal produkcyjnych i magazynów. Nie da się ukryć, że to jeden z najtańszych sposobów na stworzenie powierzchni magazynowej lub produkcyjnej, odpornej na warunki atmosferyczne.

Jak się jednak okazuje to nie jedyne możliwości, jakie czekają na inwestorów. Wykorzystanie konstrukcji stalowych w budownictwie to bardziej przyziemne budynki, budowle codziennego użytku. Wystarczy tutaj wspomnieć o dachu stacji paliw, który praktycznie za każdym razem wykonany jest ze stali i obłożony innym materiałem, najczęściej blachą. To także blaszaki w formie miejsc do składowania śmieci, konstrukcje stalowe to nawet schody i balustrady. Nie da się ukryć, że również garaże, często te kilku stanowiskowe!

O czym pamiętać stawiając na konstrukcje ze stali

Konstrukcje stalowe składają się z różnych profili, przede wszystkim zimnogiętych oraz gorącowalcowanych – te wykonuje firma Erkon. To także rygle, dźwigary czy słupy. W konstrukcjach tych każdy element pełni niezwykle ważną funkcję. Wybierając przedsiębiorstwo tworzące ze stali, należy zwrócić uwagę na jakość wszystkich elementów, z jakich konkretna budowla powstanie. Ponadto materiał, o którym dziś piszemy, musi wykazywać właściwości antykorozyjne i być także odporny na skrajne warunki atmosferyczne.

Opracowanie:
Smolarnia, Opolska 1
tel. 604 143 225
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz