Artykuł sponsorowany

Na czym polega usługa dezynfekowania pomieszczeń ozonem?

Na czym polega usługa dezynfekowania pomieszczeń ozonem?

W dobie epidemii koronawirusa coraz więcej chcemy wiedzieć na temat właściwego utrzymywania czystości i higieny w pomieszczeniach, w których przebywamy. Chodzi nam nie tylko o możliwość eliminacji COV-19 z naszych przestrzeni – po prostu ponownie zwiększa się nasza świadomość, jak ważne jest przestrzeganie czystości. Na czym polega usługa dezynfekowania pomieszczeń ozonem?

Czym jest ozon?

Zacznijmy od podstaw, a więc od odpowiedzi na pytanie, czym jest ozon? - Otóż ozon to alotropowa odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek. Alotropia to zjawisko występowania w tym samym stanie skupienia różnych odmian tego samego pierwiastka chemicznego. Odmiany te różnią się właściwościami fizycznymi i chemicznymi. Tlen występuje naturalnie w fazie gazowej w formie dwuatomowych cząsteczek (O2) i trójatomowych (O3 – nasz ozon). Co więcej, obie odmiany tlenu są znane również w stanie ciekłym i stałym. W kontekście dezynfekcji: ozon ma bardzo silne właściwości aseptyczne. Jest wykorzystywany do wyjaławiania wody pitnej, pomieszczeń i samochodów, ale też do utleniania paliwa rakietowego.

Ozonowanie pomieszczeń w praktyce

ozonowaniu pomieszczeń opowiedzieli nam więcej przedstawiciele działu Fundacji Byłych Funkcjonariuszy Policyjnych Pododdziałów Antyterrorystycznych S.P.A.P. „ATEK” dezynfekcja z Pabianic, działu, który świadczy profesjonalne usługi w zakresie antywirusowego ozonowania i dezynfekcji pomieszczeń. Ozon o właściwym stężeniu niszczy wirusy, grzyby, bakterie, pleśń i roztocza, a do tego usuwa nieprzyjemne zapachy. Ozon do dezynfekcji pomieszczeń otrzymywany jest za pomocą specjalnego generatora. Ozonowaniu poddawane są całe pomieszczenia, które na czas zabiegu dezynfekcji są wyłączone z użytku i szczelnie zamknięte. Ozonowanie pomieszczeń może trwać od godziny do kilku godzin – zależy to oczywiście od przestrzeni, jaką mamy do zdezynfekowania, ale także od wydajności generatora ozonu. Po przeprowadzeniu zabiegu pomieszczenie musi pozostać zamknięte jeszcze przez kilka godzin, ponieważ musimy pozbyć się ozonu – na szczęście jego cząsteczki po prostu po czasie same rozpadają się z powrotem na cząsteczki bezpiecznego dla nas tlenu.

Ozonowaniu poddawane są przede wszystkim pomieszczenia w budynkach służby zdrowia, przychodniach, publiczne i prywatne gabinety lekarskie, ale też na przykład biura, pracownie, warsztaty. Jeśli jest taka potrzeba, możemy poddać ozonowaniu pomieszczenia w naszych domach, czy zdezynfekować ozonem wnętrze samochodu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz