Artykuł sponsorowany

Na czym polega piercing w Studiu Tatuażu i Piercingu Ravtattoo?

Na czym polega piercing w Studiu Tatuażu i Piercingu Ravtattoo?

Piercing wykonany w Studiu Tatuażu i Piercingu Ravtattoo z Legionowa jest formą zdobienia ciała kolczykami, wisiorkami lub inną biżuterią umieszczaną w różnych, czasem nietypowych miejscach, na przykład na genitaliach. Posiadanie kolczyków to pewnego rodzaju wyróżnik lub sposób wyrażenia siebie. Na czym polega ten zabieg i w jaki sposób pielęgnować miejsce przekłucia?

Co to jest piercing?

Piercing jest pojęciem ogólnym, a podział jego rodzajów dokonywany jest ze względu na jego umiejscowienie w ciele. Należy pamiętać, że przekłuwanie różnych części ciała jest uważane za zabieg kosmetyczny. Miejsca przekłuwania i ich metody to jeden z zabiegów modyfikacji ciała. Przekłuwać można między innymi: pępek, genitalia, sutki, skórę pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym lub powierzchnię skóry w każdym miejscu na ciele. Stosuje się biżuterię wykonaną z różnych rodzajów materiałów: stali nierdzewnej, złota lub tytanu. O szczegóły zabiegu warto zapytać doświadczonego piercera, na przykład ze Studia Tatuażu i Piercingu Ravtattoo z Legionowa.

Jak wygląda przekłucie skóry?

Przekłucie musi się odbyć w sterylnych warunkach. Piercer dezynfekuje wszystkie powierzchnie, z którymi klient będzie miał kontakt. Używa również narzędzi jednorazowych, które musi rozpakować przed zabiegiem. Piercer omawia z klientem miejsce i rodzaj przekłucia, zaznacza je na skórze specjalnym markerem, po czym zaczyna pracę. Chwyta za miejsce przekłucia rękami lub kleszczami i szybkim i bezpiecznym ruchem przebija skórę, umieszczając tam wcześniej wybraną ozdobę ze stali chirurgicznej, tytanu lub innego materiału hipoalergicznego. Po zabiegu piercer musi oczywiście udzielić klientowi szczegółowej instrukcji, w jaki sposób dbać o nowy kolczyk.

Jak pielęgnować kolczyk?

Przed zabiegiem należy dokładnie umyć ręce. To ważna czynność stosowana przez doświadczonych i odpowiedzialnych piercerów, na przykład ze Studia Tatuażu i Piercingu Ravtattoo z Legionowa. Miejsce nakłucia, z wyjątkiem języka, należy przemyć 2 do 3 razy dziennie patyczkami kosmetycznymi nasączonymi roztworem soli fizjologicznej, a następnie powtórzyć czynność wacikiem nasączonym środkiem dezynfekującym. Nie wolno używać alkoholu ani nadtlenku wodoru. Podczas przemywania trzeba przesuwać kolczyk w górę i w dół, a w przypadku okrągłych kolczyków należy je obracać. Kiedy rana słabo się goi, można nałożyć cienką warstwę maści z antybiotykiem, ale nie na więcej niż 7 dni i nie należy jej stosować profilaktycznie. W przypadku języka lub ust używa się rumianku lub szałwii. Stosowanie opatrunków powinno być ograniczone do minimum, aby nie utrudniać dostępu powietrza do rany. W trakcie gojenia nie wolno pływać, korzystać z sauny lub solarium oraz wymieniać lub wyjmować kolczyka.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz