Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przy wyborze palet do magazynu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze palet do magazynu?

Palety drewniane umożliwiają bezpieczne składowanie ładunków drobnicowych oraz sprawny transport całych partii towaru. Wykorzystywane są w niemal wszystkich branżach właśnie ze względu na wygodę, jaką oferują. Powszechne zastosowanie przekłada się na mnogość wariantów dostępnych w sprzedaży. Warto poznać wszystkie możliwości, nim dokonamy zakupu na potrzeby firmy.

Palety nowe oraz używane

Najważniejsza decyzja dotyczyć będzie tego, czy decydujemy się na zakup nowego produktu od producenta, czy też platformy używanej dostępnej w ofercie skupu palet. Podstawowa różnica między nimi dotyczy ceny, która, jak możemy się domyślać, będzie wyższa w pierwszym przypadku. Poza tym oba rodzaje cechują się taką samą jakością i funkcjonalnością, wynikającą z właściwości drewna użytego do ich budowy. Za wykorzystaniem palet drewnianych w przedsiębiorstwie przemawia ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Konstrukcje poddane obróbce fitosanitarnej mogą ponadto być używane w transporcie międzynarodowym czy mieć kontakt z produktami spożywczymi i innymi wymagającymi zachowania wysokich standardów higieny.

Wśród zalet palet używanych firma STARPAL wymienia, obok wspomnianych już niższych kosztów zakupu, także względy ekologiczne. Dobry stan techniczny, brak uszkodzeń czy ubytków wynikających z wieloletniego użytkowania to efekt napraw przeprowadzanych przez skup palet przed dopuszczeniem produktów do sprzedaży. Dzięki temu otrzymujemy w pełni sprawną platformę, która posłuży nam przez długi czas. W ten sposób przyczyniamy się do odzysku surowców, generujemy mniej odpadów, co w dobie kryzysu klimatycznego jest niezwykle ważne. Coraz więcej firm zwraca uwagę na stosowanie praktyk przyjaznych środowisku – w tym przypadku przynosi to również korzyści dla budżetu.

Rozmiar drewnianej palety

Kolejna kwestia związana z doborem optymalnych rozwiązań dla naszego magazynu to dostosowanie palet względem przestrzeni, jaką dysponujemy. Konstrukcje te mają standardowe wymiary, co pozwala z łatwością zaplanować wielkość miejsca potrzebnego do ich ustawienia. Uwzględnić należy również dostęp przy użyciu wózka widłowego lub paletowego. Ponownie, budowa platformy projektowana jest z myślą o współpracy z podobnym sprzętem bez względu na typ palety. Do wyboru mamy ich kilka, a najczęściej spotykane to euroaplety (EUR, EPAL) o wymiarach 1200 x 800 milimetrów. Ponadto w sprzedaży dostępne są palety przemysłowe (1200 x 100 mm), a także połówki (800 x 600 mm) oraz ćwiartki (400 x 600 mm).

Bezpieczeństwo ładunku podczas magazynowania lub przewożenia zależy od jej stabilnego umieszczenia. Dlatego rozmiary palet powinny być dobrane do wielkości znajdujących się na niej produktów. Warto zainwestować także w dodatkowe narzędzia służące ochronie produktów. Może to być folia stretch, ale doskonale sprawdzą się tu również drewniane nadstawki paletowe, dzięki którym możemy tworzyć skrzynie dowolnej wysokości.

Opracowanie:
Kielce, 1 Maja 136
tel. 609 111 608
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz