Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rębaka stacjonarnego?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rębaka stacjonarnego?

Wysokiej klasy rębak stacjonarny do drewna może posłużyć niezawodnie przez wiele lat. Podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników jak: odpad jaki będzie rozdrabniany (gałęzie, zrzyny, klocki), sposób załadunku odpadów, rodzaj napędu rębaka (elektryczny, silnik spalinowy) jakość i frakcja otrzymywanego zrębka, wydajność, waga i gabaryty rębaka Największym zainteresowaniem cieszą się modele rębaków bębnowych z silnikiem elektrycznym. Na przykład model Skorpion 500 EB to najczęściej kupowany w Polsce rębak stacjonarny. Charakteryzuje się on bardzo dużą wydajnością w stosunku do zapotrzebowania energetycznego. Zastosowanie w nim odpowiedniego bębna tnącego oraz sita pozwala na produkowanie zrębka o wymaganej wielkości.

Wydajność rębaka do drewna?

Efektywność pracy rębaka do drewna zależy od wielu czynników. Właśnie dlatego pierwszym krokiem jest określenie, do jakich celów będzie wykorzystywany sprzęt. Specjaliści z firmy Teknamotor proponują przede wszystkim modele elektryczne, które są przystosowane do potrzeb przemysłu. Stacjonarne rębaki bębnowe Skorpion produkowane są o wydajności od 12 do 50 m3/h, wyposażone są w automatykę, regulację szybkości podawania, system No-stress.

Priorytetem jest, aby wszystkie elementy rębaka stacjonarnego zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, które wyróżniają się nieprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Maszyny te muszą być wykonane z uwzględnieniem wszystkich normatyw UE oraz posiadać znak CE. Podstawą jest, by sprzęt działał płynnie, a zarazem stabilnie. Jakość, wytrzymałość i prosta obsługa uważane są za znak marki Teknamotor.

Gdzie wykorzystywane są rębaki stacjonarne?

Urządzenia mobilne zapewniają większy zakres zastosowań, jednak zdarza się, że ich parametry techniczne nie są wystarczające. Rębaki stacjonarne montowane są przede wszystkim w tartakach oraz zakładach produkcyjnych. Są one przygotowane do intensywnej eksploatacji, co minimalizuje ryzyko wystąpienia problematycznych awarii. Warto wspomnieć także o możliwości zautomatyzowania sprzętu, dzięki czemu będzie on współpracował z pozostałym wyposażeniem (np. wibracyjnymi lub taśmowymi transporterami załadowczymi; automatycznym systemem kierowania odpadów do zrębkowania, wibracyjnymi stołami załadowczymi.).

Wszystkie maszyny produkowane przez firmę Teknamotor spełniają najnowsze standardy bezpieczeństwa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz