Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę, kupując używane felgi?

Na co zwrócić uwagę, kupując używane felgi?

Decydując się na samochód, trzeba zwrócić także na sprawność i dobre dobranie innych elementów, np. felg. Zainteresowani mają do wyboru obręcze stalowe lub aluminiowe. Każda z wersji posiada odmienne wady i zalety. Kolejną decyzją jest wybór między felgami używanymi a nowymi. Czym charakteryzują się felgi aluminiowe i stalowe? Czym kierować się przy wyborze obręczy?

Felgi aluminiowe czy stalowe – co wybrać?

Felgi stalowe są cenione za niską cenę i łatwość naprawy. Ich największą wadę natomiast stanowią względy estetyczne, podatność na rdzę i kryteria wytrzymałościowe. Sytuacja prezentuje się inaczej z coraz popularniejszymi felgami aluminiowymi, które potrafią znieść gorsze warunki. Na trudniejsze i bardziej wymagające nawierzchnię warto wybrać alufelgi.

Obręcze aluminiowe kupuje się w profesjonalnych sklepach z oponami. Przykładem takiego miejsca jest internetowy sklep motoryzacyjny 4felgi.pl. Wśród asortymentu można odnaleźć wyłącznie oryginalne felgi, pochodzące tylko od konkretnych producentów. Klienci mają do wyboru komplety obręczy (będące po specjalistycznej renowacji lakierniczej) lub pojedyncze sztuki. Niezależnie od modelu i marki (felgi do Toyota, Volvo, Citroena, Forda) każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy warto wybierać felgi używane?

Używane obręcze często nie odstają jakością od nowych. Mając do wyboru dobrej jakości felgi używane (często wykonane w profesjonalnej technologii flow foamingu i kucia), a nowe felgi od niesprawdzonego producenta i odpowiednich certyfikatów, lepiej zdecydować się na te pierwsze. 

Przed zakupem warto poznać parametry techniczne wybranych używanych felg. Powinny być one wykonane z doskonałej jakości stopu aluminium, które wpływa na odporność na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, wygięcia. Dobre felgi aluminiowe charakteryzują się lekkością i wytrzymałością.

Zainteresowani kierowcy muszą także pamiętać, by nie sugerować się tylko wyglądem zewnętrznym. Aluminium można łatwo szlifować i piaskować – odnowienie widocznej powierzchni jest zatem prostym zadaniem. W internecie pojawia się wielu oszustów, którzy wykorzystują niewiedzę niedoświadczonych właścicieli pojazdów.

Dobra, używana felga nie może posiadać żadnych pęknięć. Wszelkie zagłębienia, wygięcia i wyżłobienia niestety nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka. Mogą one wyjść na jaw dopiero podczas dokładniejszych oględzin. Korzystną opcją jest wymaganie gwarancji na używane felgi lub zaświadczeń o niedawnej renowacji. Komplet felg powinien posiadać także certyfikat jakości, np. TUV, ECE, PIMOT.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz