Artykuł sponsorowany

Mydło w płynie – dlaczego warto na nie postawić?

Mydło w płynie – dlaczego warto na nie postawić?

Mycie rąk należy do podstawowych czynności higienicznych, wykonywanych przez dzieci i dorosłych – nawet kilka razy w ciągu dnia! Dlatego też warto zadbać o dobór odpowiedniego mydła, które nie tylko skutecznie usunie nagromadzone mikroorganizmy, ale jednocześnie nie zaburzy warstwy ochronnej naskórka i nie wysuszy dłoni. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na mydło w płynie!

Mydło w płynie czy w kostce?

Dobrej jakości mydło to niezbędny środek, jaki musi znaleźć się w każdym obiekcie użytkowym, domu, mieszkaniu oraz w miejscach użyteczności publicznej. Do wyboru mamy mydło w płynie oraz w kostce. Zastanawiasz się, która opcja jest lepsza? Oczywiście ta pierwsza! Mydło w kostce to mało higieniczne rozwiązanie, dodatkowo należy dbać o regularne czyszczenie mydelniczki – zapobiegając nadmiernemu gromadzeniu bakterii, wirusów i grzybów. Co więcej, użytkując go, narażasz się na kontakt z drobnoustrojami i ryzyko wyślizgnięcia, ze względu na jego strukturę i kształt.

Stawiając na wysokiej jakości mydło w płynie – unikniesz tych problemów! Co więcej, dozownik umożliwia dobór optymalnej ilości preparatu, jednocześnie ograniczając ryzyko przenoszenia zakaźnych schorzeń skóry.

Wybór mydła w płynie – na co zwrócić uwagę?

Część osób uważa, że zakup mydła w płynie to mało ekonomiczne rozwiązanie – jednak wcale tak nie jest! Wystarczy zdecydować się na dozownik wielokrotnego użytku oraz środek do jego napełniania! Firma Radam oferuje szeroki wybór mydeł w płynie, dostępnych w 5-litrowych pojemnikach!

Najpopularniejsze są mydła glicerynowe, które wykazują dobre właściwości myjąco-pielęgnujące, a przy tym nie wysuszają skóry! Z powodzeniem mogą być używane przez dzieci, jak i dorosłych ze skłonnością do alergii.

Podczas wyboru preparatu do mycia rąk warto zwrócić uwagę na jego skład, który powinien być krótki i prosty. Dodatkowo mydła przeznaczone do użytku w obiektach użyteczności publicznej, gastronomii, przemyśle spożywczym oraz w służbie zdrowia muszą zawierać środek antybakteryjny!

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz