Artykuł sponsorowany

Montaż instalacji solarnej – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat

Montaż instalacji solarnej – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat

Źródła energii na Ziemi, z których do tej pory korzystaliśmy, ulegają stopniowemu wyczerpaniu – np. w zastraszającym tempie zmniejszają się złoża węgla. W związku z tym, wiele osób poszukuje alternatywnych źródeł, dzięki którym można będzie ogrzać wodę użytkową lub wspomóc działanie centralnego ogrzewania. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie energii słonecznej. Przeczytaj, czym jest instalacja solarna i w jaki sposób powinien przebiegać jej montaż.  

Energia słoneczna – jakie są korzyści z jej korzystania

Dzięki kolektorom słonecznym, montowanym w głównej mierze na dachach nieruchomości, możliwe jest przechwycenie promieni słonecznych i przetworzenie energii słonecznej na energię cieplną. Warto zaznaczyć, że dzięki temu procesowi, osoby, które zdecydowały się na taką metodę wykorzystania źródeł energii, mogą cieszyć się znacznymi oszczędnościami. Warto zaznaczyć, że według najnowszych danych statystycznych, urządzenia te są w stanie zaspokoić nawet do 70% rocznego zapotrzebowania na energię cieplną, która jest potrzebna np. do podgrzania wody użytkowej.  Oprócz tego, dużymi zaletami instalacji słonecznej są:

  • bezawaryjność,
  • bezproblemowość,
  • wygoda użytkowania.

Montaż kolektorów słonecznych – na czym polega?

Prawidłowo zamontowane korektory słoneczne przez długie lata nie będą wymagały dodatkowej obsługi. W związku z tym, czynność ta jest niezwykle ważna – warto zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych z montażem. Najważniejsze z nich to:

  • kąt nachylenia – niezwykle istotny jest kąt nachylenia korektora słonecznego w stosunku do powierzchni ziemi (powinien pozwalać na maksymalne pochłanianie energii). Specjaliści doradzają, by znajdował się on w przedziale od 30 do 70 stopni.
  • miejsce montażu – w większości przypadków korektory słoneczne montowane są na dachu nieruchomości, niemniej jednak bez problemu można również je umieścić na specjalnym stelażu na ziemi. Najważniejsze jest to, by instalacja znajdowała się w miejscu o największym nasłonecznieniu,
  • dobór odpowiednich materiałów – przede wszystkim powinny być one odporne na działanie bardzo wysokich temperatur.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, montującej instalację?

Profesjonalna firma, zajmująca się montażem instalacji słonecznej powinna dokładnie przeanalizować możliwości danego budynku (należy tu uwzględnić jego powierzchnię, położenie geograficzne a także możliwość pozyskania energii). Jedną z firm, która posiada duże doświadczenie w tej branży jest przedsiębiorstwo Instalacje wod-kan, gazowe, c.o.  – właścicielem jest Czesław Babik. Oferuje ono bowiem wykorzystanie najnowszych technologii, dzięki czemu instalacja działa bezpiecznie i stabilnie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz