Artykuł sponsorowany

Montaż instalacji LPG krok po kroku

Montaż instalacji LPG krok po kroku

Właściwy montaż instalacji LPG jest procesem, który wymaga doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Profesjonalista kontroluje wcześniej stan techniczny pojazdu, w tym jednostki napędowej i układu wydechowego. Jest to szczególnie ważne, gdyż niesprawności mogą stanowić przeszkodę w montażu i prawidłowym funkcjonowaniu nowej instalacji. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich komponentów i staranność wykonania. Dowiedz się, jak montuje się LPG!

 
Wybór instalacji LPG i jej elementów

Pierwszym etapem montażu instalacji LPG jest wybór poszczególnych komponentów. Wymaga to specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, dlatego należy korzystać z usług autoryzowanych stacji montażu. Profesjonalista zaczyna od wyboru sterownika instalacji. Jego rodzaj jest zależny do stopnia zaawansowania jednostki napędowej. Ważne są również wtryskiwacze, wybierane pod względem czasu wtrysku benzyny na wolnych obrotach. Instalator dobiera ponadto reduktor, który musi być odpowiedni do mocy danej jednostki napędowej. Dokonuje się tu również wyboru miejsca instalacji wlewu LPG oraz przełącznika B/G.

 

Jak wskazują specjaliści firmy Auto Gaz Mazowsze, warto rozważyć montaż wysokiej jakości instalacji gazowych takich producentów jak: Tartarini, BRC, Zenit, Stag, Landi Renzo, Lowato lub Stako. Po wyborze konkretnego modelu należy rozplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów instalacji, przy uwzględnieniu ogólnych wytycznych oraz późniejszych prac serwisowych.

 

Montaż i regulacja instalacji LPG

Montaż instalacji LPG wiąże się z koniecznością regulacji układu. Przeprowadza się tu kalibrację sterownika podczas pracy na wolnych obrotach oraz jazdy testowej. Jest to bardzo ważny etap, który ma sprawić, by nowy układ sprawnie działał. Profesjonalista sprawdza również poprawność pracy reduktora.

 

Właściciel samochodu musi również pamiętać o formalnościach związanych z zalegalizowaniem pojazdu wyposażonego w instalację LPG. W serwisie otrzyma on dokumenty takie jak: świadectwo homologacji sposobu montażu, certyfikat na zbiornik gazowy i rachunek za montaż instalacji gazowej. Konieczne jest sprawdzenie, czy wszystkie dane są zgodne ze stanem faktycznym, np. czy numery zbiornika gazowego i wpisane w paszporcie są takie same. W ciągu 30 dni należy udać się z nimi do odpowiedniego wydziału komunikacji, gdzie dokonywany jest adnotacja o montażu instalacji gazowej w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

 

Kierowca musi również pamiętać o corocznym badaniu technicznym instalacji, podczas którego można wykryć ewentualne usterki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz