Artykuł sponsorowany

Monitoring DDD obiektów

Monitoring DDD obiektów

Obecnie na rynku usług DDD, za które uważa się działania dotyczące zwalczania gryzoni, insektów, bakterii, wirusów, czy innych drobnoustrojów i szkodników, ważne są również zintegrowane oraz dokładnie dostosowane do specyfikacji danego obiektu procesy monitorowania. Mają one zapewnić danym przestrzeniom prewencję przed wystąpieniem zagrożeń sanitarnych. Dowiedz się, na czym one polegają!

Usługi monitoringu DDD – kto z nich korzysta?

Z usług monitoringu DDD, korzystają dzisiaj przedsiębiorcy, którzy zarówno prowadzą ośrodki przemysłowe, jak i firmy przetwórstwa żywności, czy też magazyny i hurtownie. Warto przy tym wiedzieć, że sanitarną „profilaktykę DDD”, powinny wdrażać również wielkopowierzchniowe sklepy, szkoły, urzędy, galerie handlowe, biurowce, a także szpitale i inne instytucje. Coraz częściej monitoring DDD dotyczy bowiem mniejszych przestrzeni, a to zaś wpływa na brak występowania w nich szkodników takich, jak szczury.

Jeśli chodzi zaś o branżowe usługi, wymienia się wśród nich: deratyzację, dezynfekcję, dezynsekcję, dezodoryzację, usuwanie gniazd ptaków, gazowanie silosów do zboża, czy nawet eliminowanie komarów. Monitoring DDD skupia zaś wszystkie wymienione czynności, poszerzając je o wdrażanie systemów BHP, GMP (dobra praktyka produkcyjna), GHP (dobra praktyka higieniczna) i HACCP (analiza zagrożeń i krytyczne punkty kontroli). To zaś zapewnia kompleksowe zabezpieczenie np. przestrzeni przetwórstwa żywności, które muszą spełniać bardzo restrykcyjne, unijne i krajowe normy.

Cele monitoringu DDD

Do najważniejszych celów monitoringu DDD, należy wdrożenie działań prewencyjnych, planistycznych i organizacyjcnych, które pozwolą wyeliminować wszystkie niebezpieczeństwa sanitarne, w takich sposób, aby nie nastąpiło do ich wystąpienia/nawrotu. Proces ten jest wykonywany przez firmę usług sanitarnych okresowo, a klient zaś dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu, będzie mógł wdrożyć działania kontrolne stałe. Uszczegóławiając, profilaktyka antyszkodnikowa dotyczy: lokalizowania miejsc, w których możliwe jest wystąpienie szkodników; lokalizowania występujących szkodników przed zwiększeniem się ich populacji; sprawdzania stanu wyłożonych trutek, lepów i innych zainstalowanych urządzeń przeciw szkodnikom; reagowanie na wszystkie pojawiające się zagrożenia, także te, które są ledwie sygnalizowane.

Wymienione działania są jednak w stanie wdrażać i przeprowadzać w przestrzeniach przemysłowych, produkcyjnych, magazynowych, publicznych, komercyjnych, gospodarczych, rolnych, czy też biurowych i mieszkalnych (np. budynki wspólnot mieszkaniowych), tylko przedsiębiorstwa sanitarne posiadające odpowiedni sprzęt, szerokie wykwalifikowanie, a także wyróżniające się stosowaniem innowacyjnych, dziedzinowych metodologii pracy. Tym charakteryzuje się m.in. polecana firma FHU Wesołek, która gwarantuje także wprowadzanie w struktury organizacji procedur BHP, GMP, GHP i HACCP. Z pełną ofertą podmiotu, zapoznasz się na jego nowoczesnej stronie www.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz