Artykuł sponsorowany

Mobilny serwis układów napędowych

Mobilny serwis układów napędowych

Rynek serwisowy z roku na rok się rozwija. Warsztaty mechaniki pojazdów są coraz lepiej wyposażone. Wpływa to na jakość, szybkość i niższą cenę serwisu, a także na dodatkowe przydatne usługi i praktyki. Przykładem są mobilne usługi naprawcze, które dedykowane są m.in. dla właścicieli ciągników rolniczych oraz dla przedsiębiorców posiadających technologię terminalową. Najlepsze firmy pomagają im w usuwaniu awarii układów napędowych.

Dla kogo dedykowany jest mobilny serwis?

Mobilny serwis wykorzystany jest dzisiaj między innymi w sektorze rolniczym, budowlanym oraz przemysłowym (wspomniane technologie terminalowe). Szczególnie usługa ta jest ceniona jednak przez rolników. W przypadku uszkodzenia układu napędowego ciągnika rolniczego łatwiej jest prosić o naprawdę we wskazanej lokalizacji, niż organizować transport maszyny do często oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów zakładu.

Mobilny serwis z tego samego względu ważny jest przy regeneracjach, konserwacjach, przeglądach oraz przy usuwaniu awarii układów napędowych maszyn przemysłowych i specjalistycznych, a nawet sprzętów budowlanych. Niektóre firmy gwarantują również pomoc przedsiębiorcom, którzy wykorzystują w swojej pracy maszyny z przekładniami. Mobilny serwis przemysłowy – np. dla podnośników taśmowych – oferuje m.in. firma IOW SERVICE, która jest autoryzowanym centrum serwisowym PIV Drives oraz DANA BREVINI, słynąc również z gwarantowania oryginalnych części zamiennych (ponad 60 tysięcy części w największym w Polsce magazynie).

Zakres mobilnego serwisu

Zakres mobilnego serwisu może być bardzo różny. Niektóre firmy specjalizują się tylko w naprawach wulkanizacyjnych i w usuwaniu drobnych usterek. Inne potrafią poza własnym zakładem dokonać wymiany nawet większych podzespołów ciągników rolniczych i sprzętu rolniczego. Dotyczy to m.in. wałów napędowych SPICER, elementów mostów napędowych, a nawet skrzyni biegów i zmienników momentów.

W Polsce działają zatem warsztaty, które w ramach mobilnych usług są w stanie zagwarantować najlepszej jakości części oryginalne lub zamienne. Właściciele ciągników rolniczych, maszyn budowlanych i przemysłowych powinny zwrócić uwagę m.in. na marki DANA, Carraro, AxleTech, KESSLER i ZF.

Zalety mobilnego serwisu

Zalet mobilnego serwisu jest bardzo dużo. Z perspektywy przedsiębiorców, właścicieli firm budowlanych oraz rolników jest to przede wszystkim cenna oszczędność czasu i brak konieczności organizowania drogiego przewozu uszkodzonych maszyn/pojazdów do zakładów serwisowych. Przekłada się to na znacznie obniżone koszty oraz na szybszy powrót danej technologii do użytku. Podkreślić przy tym warto, że nawet jeden traktor lub podnośnik taśmowy wyłączony z ruchu może doprowadzić do produkcyjnego zastoju. Błyskawiczność naprawy jest zatem ważna.

Oprócz tego podkreślić należy wysoką jakość mobilnych usług serwisowych. Najlepsze pracownie wyposażone są w pojazdy w pełni wyposażone i przygotowane do nawet złożonych napraw układów napędowych. Na wyposażeniu posiadają wszystkie niezbędne nowoczesne narzędzia w tym komputery diagnostyczne. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz