Artykuł sponsorowany

Mieszkanie w stanie deweloperskim – i co dalej?

Mieszkanie w stanie deweloperskim – i co dalej?

Najczęściej wybieraną opcją na rynku nieruchomości jest kupno mieszkania w stanie deweloperskim. To nie tylko najtańszy wariant, ale również pozwalający na największą swobodę w kwestii sposobu urządzenia mieszkania. Chociaż o pewnych sprawach zdecyduje deweloper, to ostateczny kształt zależeć będzie całkowicie od nas. Przyjrzyjmy się, jak powinno wyglądać wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.

Co zastaniemy w mieszkaniu?

Nie istnieje jasna definicja tego, czym właściwie jest stan deweloperski mieszkania. Jego zakres jest każdorazowo określany w umowie, jaką podpisujemy z deweloperem. Wskazać możemy jednak zespół cech, które zwyczajowo ma takie mieszkanie. Zamontowane są w nim drzwi wejściowe, otynkowane ściany oraz wylane betonowe posadzki. Rozprowadzona jest instalacja elektryczna, a także centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami. Na swoich miejscach znajdują się też przyłącza instalacji wodno-kanalizacyjnej. Parapety wewnętrzne, płytki na balkonie oraz balustrady również znajdują się w zakresie stanu deweloperskiego.

Mieszkanie wymaga zatem wykonania wielu prac wykończeniowych. Sprawnie poradzi sobie z nimi doświadczona ekipa remontowa, jaką jest Mv-Vitalbud z Poznania. Jej usługi obejmują wykonanie zabudowy kartonowo-gipsowej oraz położenie instalacji elektrycznej, a także szpachlowanie i malowanie. Firma będzie w stanie też zająć się montażem płytek czy paneli podłogowych, sufitów podwieszanych i napinanych. Pamiętajmy, że wykończenie mieszkania powinniśmy zacząć planować jeszcze przed jego odbiorem, a we współpracy z firmą remontową, której zlecimy wykonanie.

Wykończenie krok po kroku

Jeśli po ocenie warunków stanu deweloperskiego uznamy, że nie jest on dla nas wystarczający, możemy wprowadzić pewne zmiany konstrukcyjne. Okazać się może, że konieczne będzie na przykład zakładanie instalacji elektrycznych, które uzupełnią już istniejącą. Na tym etapie wykonujemy też ścianki działowe.

Rozwiązaniami, które zyskują na popularności, są alternatywne pokrycia sufitów – sufity podwieszane oraz napinane. Te pierwsze powinny być zamontowane po ustawieniu ścianek działowych. Jeśli decydujemy się na podświetlenie sufitu podwieszanego, instalacja montowane będzie wraz z montażem płyt.

Następnym krokiem będzie układanie podłóg. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są panele. Nie tylko pasują do każdego rodzaju wnętrza, ale tez ich montaż jest łatwy i szybki. Dodatkową zaletą będą atrakcyjne ceny. To też właściwy moment na montaż płytek podłogowych i ściennych w łazience oraz kuchni. Po zakończeniu kafelkowania możemy przeprowadzić biały montaż, czyli umieścić w łazience wszystkie urządzenia sanitarne.

Kolejny krok to malowanie i tapetowanie pomieszczeń. Po zakończeniu tych prac zamontowany może zostać sufit napinany. Wykonana na wymiar tkanina wymaga jedynie wpięcia w zamocowane na obwodzie pokoju aluminiowe profile, dlatego jej instalację zostawić możemy na koniec. Po tym pozostaje już tylko zająć się wyposażaniem mieszkania w potrzebne sprzęty oraz meble.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz