Artykuł sponsorowany

Metody ocieplania dachów i poddaszy

Metody ocieplania dachów i poddaszy

Pokrycie dachowe odpowiada nie tylko za odpowiednie zabezpieczenie wnętrza domu przed czynnikami z zewnątrz. Dach ma ogromne znaczenie dla termoizolacji budynku, ponieważ zapobiega utracie ciepła z pomieszczeń. Aby zatem ograniczyć rachunki za ogrzewanie, należy zadbać o wybór solidnego materiału oraz właściwej metody ocieplenia dachu i poddasza. Sprawdźmy, jakie są sposoby izolacji dachów i jaki materiał do ocieplenia warto wybrać.

Metoda międzykrokwiowa i nakrokwiowa - którą wybrać?

Metoda międzykrokwiowa wykorzystywana jest w sytuacji, kiedy izolacja ma być montowana na istniejącym już budynku. Polega ona na umieszczeniu uprzednio wybranego materiału izolacyjnego między krokwiami, które tworzą konstrukcję dachu. Dodatkowo metoda ta wymaga zastosowania tworzywa pod krokwiami, co ma za zadanie zapobiec pojawieniu się tzw. mostków termicznych, przez które mogłoby uciekać ciepło.

Do tego typu usługi dekarskiej w Lesznie wykonywanej przez firmę Tyliński stosowana jest również metoda nakrokwiowa. W tym przypadku termoizolacja zakładana jest od zewnętrznej strony budynku, dzięki czemu w pomieszczeniu nie jest zabierane dodatkowe miejsce. Poza tym doświadczeni fachowcy układają materiał w sposób równomierny, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

Czym ocieplić dach i poddasze?

Ocieplenie dachu i poddasza to skomplikowany proces, do którego konieczny jest nie tylko wybór odpowiedniej metody, ale też solidnego i trwałego materiału. Jednym z najpopularniejszych rodzajów tworzywa stosowanego na izolację jest wełna mineralna, produkowana z włókna szklanego lub skalnego.

Materiał charakteryzuje się doskonałym stopień izolacji termicznej, a w szczególności dobrze sprawdza się do ocieplenia poddaszy użytkowych. Wełna oprócz izolacji termicznej ma świetną izolację akustyczną, a tym samym skutecznie tłumi uporczywe hałasy dochodzące z zewnątrz. Co więcej, jest ona niepalna, a co za tym idzie, chroni wnętrze przed pożarem.

Do ocieplania dachów fachowcy z hurtowni pokryć dachowych Tyliński w Lesznie, wykorzystują również styropian. Wyróżnia się on dobrymi właściwościami cieplnymi. Mianowicie już jego kilkucentymetrowa warstwa zapewnia wysoką izolację termiczną. Jest on dodatkowo odporny na niskie temperatury oraz na wilgoć, dzięki czemu ocieplenie z jego użyciem może być wykonywane o dowolnej porze roku.

Warto wspomnieć o tym, że styropian nie zmienia się pod wpływem wody i wilgoci, a więc nie ma obaw o to, że napęcznieje i ulegnie zniszczeniom. W porównaniu do wełny, jego montaż jest o wiele prostszy i szybszy. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz