Artykuł sponsorowany

Metody czyszczenia elewacji budynków

Metody czyszczenia elewacji budynków

Metody czyszczenia elewacji budynków opierają się na odpowiednio dopasowanych preparatach i specjalistycznym sprzęcie. Dobór odpowiedniej techniki powinien być poprzedzony ekspertyzą, której celem jest określenie poziomu zabrudzeń i rodzaju nawierzchni. Elewacja jak żaden inny element budynku narażona jest na oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz różnych zanieczyszczeń, a jej regularne czyszczenie pozwala utrzymać fasadę w należytym stanie.

Dlaczego należy czyścić elewację?

Czysta i zadbana elewacja to wizytówka każdego budynku. To właśnie fasadę domu goście widzą jako pierwszą, dlatego warto zadbać, aby dobrze się prezentowała. Jest to szczególnie istotne w przypadku domów położonych w pobliżu ruchliwych dróg lub w pobliżu gęstej roślinności, która przyczynia się do powstawania na powierzchni elewacji glonów i grzybów. Najbardziej podatne na zabrudzenia są chropowate powierzchnie, ponieważ w drobnych szczelinach szybko osiada kurz i pył.

Rodzaj i struktura nawierzchni budynku są elementami decydującymi o rodzaju metody, po którą należy sięgnąć podczas czyszczenia. Niemniej jednak zadanie mycia elewacji warto powierzyć specjalistom, którzy dysponują wiedzą i umiejętnościami z zakresu technik czyszczenia. Przykładowo, firma Top Clean do mycia fasad budynków stosuje wyłącznie atestowane produkty pochodzące z krajów europejskich. Zamawiając usługę mycia elewacji w Swarzędzu, można liczyć na maksymalnie dobry efekt czyszczenia, a wszystko za sprawą profesjonalnego sprzętu czyszczącego.

Na czym polega czyszczenie elewacji?

Mycie elewacji może odbywać się w różny sposób, w zależności od stopnia zabrudzenia oraz materiału wykorzystanego do wykończenia fasady. Wyróżnia się trzy podstawowe metody:

  • Czyszczenie na mokro – mycie odbywa się z użyciem myjki ciśnieniowej. Woda pod ciśnieniem rozpuszcza i usuwa brud oraz osady z soli;

  • Czyszczenie na sucho – polega na oczyszczaniu nawierzchni rozdrobnionym materiałem ściernym, dystrybuowanym pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu zabrudzenia odrywają się od powierzchni budynku. Do czyszczenia używany może być piasek kwarcowy, pył szklany lub marmurowy, a także węglan sodu. Dlatego też tę metodę nazywa się piaskowaniem elewacji. Do mycia delikatnych elementów ozdobnych używa się specjalnego pudru pochodzenia roślinnego lub mineralnego o drobnych ziarenkach;

  • Czyszczenie chemiczne – polega na zastosowaniu substancji, które naniesione na brudną powierzchnie wchodzą w reakcję chemiczną z zanieczyszczeniami. W skład kompozycji czyszczącej wchodzi substancja aktywna i rozpuszczalnik, czyli woda.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz