Artykuł sponsorowany

Metoda pomiaru DIERS – Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa

Metoda pomiaru DIERS – Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa

Bóle kręgosłupa to częsty problem wśród dorosłych i dzieci. Niektóre wynikają z szeregu różnych chorób i urazów, inne są następstwem braku ruch i wielogodzinnego przebywania w pozycji siedzącej. Metoda pomiaru DIERS umożliwia przeprowadzenie dokładnej oceny postawy ciała w trójwymiarowej przestrzeni. Pozwala zobaczyć zróżnicowane parametry kliniczne wraz z wizualizacją kręgosłupa. Badanie przeprowadza Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa.

Jak przebiega badanie metodą DIERS?

Badanie DIERS jest bezdotykowe i nie generuje promieniowania radioaktywnego. Specjalny projektor świetlny rzutuje linie siatki na plecy pacjenta, które są rejestrowane przez kamerę systemową. Analiza może odbywać się w pozycji nieruchomej, a także w sposób dynamiczny np. na stepperze z częstotliwością do 24 zdjęć na sekundę. Poza tym możliwe jest zapisanie sekwencji, umożliwiające późniejszą analizę postawy oraz funkcji. Metoda pomiaru DIERS gwarantuje szybki i bezinwazyjny pomiar, pokazując nawet niewielkie zmiany. Jest nie tylko pomocna w postawieniu diagnozy, ale także w monitorowaniu postępów wdrożonego leczenia.

W jakich przypadkach stosuje się metodę DIERS?

Metoda DIERS pozwala wykryć problemy związane z kręgosłupem i dobrać odpowiednią terapię. Jej typowe zastosowanie kliniczne to np.:

  • skolioza,

  • odchylenia postawy,

  • przechylenie i skręcenia miednicy,

  • objawy bólowe związane z postawą.

Specjalista z przychodni rehabilitacyjnej działającej pod nazwą Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa mówi:

Metoda ta znajduje także zastosowanie przy nierówności długości kończyn dolnych, wadliwych pozycjach nóg oraz deformacjach stóp. Umożliwia podjęcie celowej korekcji czy dobór odpowiednich wkładek do obuwia.

Urządzenie DIERS jest najbardziej rozpowszechnionym systemem analizy światło-optycznej kręgosłupa i pełnej oceny funkcjonalnej całego ciała.

Jakie korzyści daje bezinwazyjny system pomiarowy DIERS?

Metoda pomiarowa DIERS pozwala przede wszystkim na wdrożenie skutecznej terapii leczenia i jej monitorowanie, co już niejednokrotnie zostało podkreślone w tym artykule. Gwarantuje bardzo dużą dokładność pomiarów znacznej części pleców, kręgosłupa oraz stóp bez szkodliwego promieniowania RTG. Może być stosowana bez ograniczeń u dzieci i kobiet w ciąży. W zależności od monitorowanego obszaru trwa kilka lub kilkanaście minut. Daje natychmiastowe wyniki z uwzględnieniem wszystkich nieprawidłowości i asymetrii. Badanie DIERS jest zalecanie nie tylko osobom zmagającym się z bólem kręgosłupa, ale także sportowcom, jako element przygotowania do dużego wysiłku czy dzieciom, które chciałyby zawodowo rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Opracowanie:
Kraków, Krakowska 39
tel. 12 421 39 39
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz