Artykuł sponsorowany

Medikarte – jak wygląda echo serca i kiedy należy je wykonać?

Medikarte – jak wygląda echo serca i kiedy należy je wykonać?

Prawidłowa praca serca jest niezbędna dla właściwego funkcjonowania całego organizmu. Chociaż na co dzień pewnie zapominasz, że bije ono nieustannie, w momencie, gdy coś zaczyna Cię niepokoić, nie należy zwlekać z wizytą u kardiologa. W celach diagnostycznych lekarz może zlecić wykonanie echa serca. Zarówno na wizytę lekarską, jak i badanie umówisz się w Przychodni Medikarte. Jak wygląda badanie? Kiedy należy przeprowadzić echo serca? Jak prawidłowo przygotować się do badania? 

Na czym polega echo serca? 

U osób, u których zostały zaobserwowane szmery serca, problemy związane z pracą tego organu, a także w przypadku trudnych do zdiagnozowania bólów w klatce piersiowej czy powtarzających się omdleń bądź duszności, często zalecane jest wykonanie echa serca. Jest to bezinwazyjne badanie zaliczane do badań diagnostyki obrazowej. Często określane jest również jako USG serca bądź ultrasonokardiografia. Do jego przeprowadzenia wykorzystywane są fale dźwiękowe, które odbijają się od poszczególnych struktur organu i oddają ich obraz na monitorze. Stąd właśnie najpopularniejsze określenie badania – echo serca. 

Echo serca – jak wygląda badanie i jak się przygotować? 

Można wyróżnić 3 rodzaje ultrasonokardiografii, ale najpopularniejsze i najczęściej zlecane przez lekarzy jest echo serca przezklatkowe, które trwa około 15 do 30 minut. Nie wymaga ono wcześniejszego przygotowania. By je wykonać, pacjent proszony jest o rozebranie się od pasa w górę i ułożenie na lewym boku z ręką położoną za głową lub na plecach. Lekarz, przykładając głowicę urządzenia w różne miejsca klatki piersiowej, obserwuje obraz i pracę serca pacjenta. 

Co może wykazać echo serca? 

Podczas badania lekarz sprawdza grubość oraz ruchomość ścian serca, obserwuje poszczególne elementy mięśnia sercowego, funkcjonowanie zastawek oraz określa wymiary i kształt jam organu, a także sprawdza ich zdolność do pompowania krwi. Echo serca pozwala na wykrycie zmniejszonego dopływu krwi do serca, czyli tzw. chorobę niedokrwienną serca określaną również jako chorobę wieńcową. Dzięki badaniu lekarz może także zaobserwować wszelkie nieprawidłowości w jego budowie i funkcjonowaniu oraz zalecić odpowiednie leczenie.

Gdzie wykonać echo serca? 

W Bochni możesz umówić się na wizytę u specjalisty i wykonać echo serca w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Medikarte. Miejsce zostało stworzone przez specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób. Celem Medikarte jest przede wszystkim wczesne wykrycie schorzeń i udzielenie skutecznej pomocy pacjentom. Dzięki wykwalifikowanej kadrze specjalistów oraz nowoczesnemu sprzętowi Medikarte oferuje wysoką jakość świadczonych usług. Lekarze dokładają wszelkich starań, by zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę, a wszelkie procedury odbywają się w poszanowaniu praw pacjenta i zgodnie z obowiązującymi standardami.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz