Artykuł sponsorowany

Lombardowe pożyczki pod zastaw w pigułce

Lombardowe pożyczki pod zastaw w pigułce

Gdy portfel świeci pustkami, a termin opłat nieuchronnie się zbliża, mamy kilka możliwości. Jedni pożyczają pieniądze od rodziny i znajomych, drudzy zaciągają zaś krótkoterminowe pożyczki w parabankach, co wymaga wielu formalności. Znacznie korzystniejsze rozwiązanie stanowi skorzystanie z usług lombardu. Tego typu placówki nie tylko skupują wartościowe przedmioty, ale udzielają również dyskretnych pożyczek pod zastaw. Co najważniejsze, na gotówkę nie musimy długo czekać i dostajemy ją ''od ręki''.

Co można zastawić w lombardzie?

Lombardy działają na prostych i przejrzystych zasadach. Pożyczki przez nie udzielane zabezpieczane są zastawem, który musi posiadać określoną wartość. Oczywiście im cenniejszy przedmiot, tym o większą kwotę możemy się ubiegać.  Wszystkie rzeczy przyjmowane pod zastaw przechodzą dokładną weryfikację, dzięki czemu pracownicy lombardu zyskują pewność, że pochodzą one z legalnego źródła. Jeśli będą podejrzewali oszustwo, mogą odmówić udzielenia pożyczki.

Jakie przedmioty można przedstawić jako zabezpieczenie? Zdecydowanie najczęściej na przechowanie oddaje się sprzęt RTV, telefony, zegarki czy złotą biżuterię. Przy poważniejszych kłopotach finansowych niektóre placówki oferują ponadto gotówkę do ręki pod zastaw kamieni szlachetnych, samochodów, maszyn budowlanych czy też nawet nieruchomości, w tym gruntów rolnych. Taką możliwość posiadają, chociażby klienci Lombardu 777 Daniel Rozum, który mieści się w Krotoszynie.

Wytyczne pożyczek pod zastaw

Każda pożyczka udzielana jest na określonych warunkach. Nie inaczej jest również w przypadku pożyczek lombardowych. W przygotowanej umowie zawiera się termin spłaty, a także minimalna wysokość prowizji. Ta uzależniona od wartości zastawionego przedmiotu oraz okresu potrzebnego na spłacenie zadłużenia. Umowa nabiera ważności po jej podpisaniu, przy czym koniecznością jest pokazanie dowodu osobistego bądź innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość. Pożyczki lombardowe należą do grupy krótkoterminowych, przez co czas zwykle udziela się je na 31 dni kalendarzowych. Nie wymagają jednak dodatkowych formalności, więc nie trzeba się martwić zaświadczeniami o zarobkach lub historią kredytową.

Pożyczka a problemy ze spłatą

Należy pamiętać, że pożyczki lombardowe są oprocentowane. Chcąc odzyskać zastawiony przedmiot, należy zwrócić uzyskaną wcześniej kwotę powiększoną o odsetki, których maksymalną wysokość określają przepisy prawa. Do czasu spłaty zadłużenia pozostawione w lombardzie przedmioty zabezpiecza się przed utratą wartości. Klient otrzyma je z powrotem w stanie nienaruszonym, o ile spłaci pożyczkę w ustalonym terminie. Jeśli nie, lombard uzyskuje prawo do wystawienia zastawu na sprzedaż. Wiele placówek pozwala jednak na odroczenie spłaty bądź tylko częściową spłatę zadłużenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz