Artykuł sponsorowany

Licencja na broń – zanim ją otrzymasz, udaj się na badania!

Licencja na broń – zanim ją otrzymasz, udaj się na badania!

Długo się nad tym zastanawiałeś, ale w końcu doszedłeś do wniosku, że nie ma co czekać. Chcesz zostać ochroniarzem, policjantem lub detektywem? W takim wypadku z pewnością będziesz potrzebował licencji na broń. Nie dostaje jej jednak każdy, wcześniej musisz przejść specjalistyczne badania, które potwierdzą zdolność do posiadania przez Ciebie pistoletu. Gdzie je zrobić? Jak wyglądają? Sprawdź!

Kto potrzebuje licencji na broń?

Wbrew pozorom jest wiele miejsc pracy, w których pracownicy posługują się, a przynajmniej mają zawsze ze sobą broń. Co więcej, jest kilka zawodów, gdzie jest ona potrzebna danej osobie ze względu na potencjalne zagrożenie ze strony osób, które mogły w jakikolwiek sposób ucierpieć przez decyzję pracownika. W tym ostatnim przypadku warto wymienić sędziów, asesorów sądowych, kuratorów sądowych i prokuratorów. Kto musi mieć broń? Są to oczywiście pracownicy na stanowiskach policyjnych i wojskowych. Warto do tego zaliczyć detektywów czy strażników miejskich i gminnych. Nie można zapomnieć o inspektorach transportu drogowego. Ochroniarze także potrzebują broni bez względu na to, gdzie będą pracować. Aby jednak uzyskać pozwolenie, trzeba przejść badania psychologiczne dla osób ubiegających się o licencję na broń. W końcu sprawdzenie stanu psychicznego w tym kontekście jest niezwykle ważne i może zniwelować ryzyko późniejszych tragedii.

Co podlega ocenie podczas badania?

Jest kilka rzeczy, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy badaniu na licencję na broń. Ocenie podlega między innymi poziom rozwoju intelektualnego. Osoba ubiegająca się o wspominane pozwolenie idąc na przykład do Kam Med Jacek Kamiński, musi być zdrowa psychicznie, a przy tym w pełni świadoma tego, po co jej broń i jak z niej będzie korzystać. Dodatkowo podczas badania ocenie podlega osobowość z uwzględnieniem zachowań konkretnej osoby w sytuacjach trudnych. Nie można zapomnieć o poziomie dojrzałości społecznej, która w przypadku licencji na broń oceniana jest bardzo rygorystycznie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz