Artykuł sponsorowany

Lęki i depresja: tu pomoże Gdański Ośrodek Psychodynamiczny

Lęki i depresja: tu pomoże Gdański Ośrodek Psychodynamiczny

Jeszcze kilkanaście lat temu termin “choroba psychiczna” kojarzył się bardzo źle. Zwłaszcza kiedy ktoś oglądał dużo horrorów. Zwykle osoba chora psychicznie kojarzyła się z niebezpieczeństwem i potrzebą izolacji. Dziś ta świadomość się zmienia. Coraz więcej wiemy o takich chorobach jak depresja, zaburzenia lękowe czy zaburzenia odżywiania. I wiemy, że można się udać na terapię na przykład do Gdańskiego Ośrodka Psychodynamicznego.

Depresja to nie tylko obniżony nastrój

Często zdarza się wręcz odwrotnie. Ludzie chorujący na tę podstępną chorobę w ogóle nie wyglądają na smutnych. Wspaniałym przykładem jest tu znany aktor Robert Williams. Na co dzień uśmiechnięty, oddany swojej pracy bez reszty. Pomagał innym, wspierał ich i zawsze był przyjaźnie nastawiony. Wszyscy mogli na niego liczyć. Do czasu, aż popełnił samobójstwo. Bo nieleczona depresja to choroba śmiertelna. Dlatego jeśli czujesz się źle, przytłacza Cię świat, rano nie możesz wstać z łóżka i nie widzisz sensu w tym, co robisz, koniecznie umów się na konsultację z psychoterapeutą.

Zaburzenia lękowe

Bać można się wszystkiego. Nie tylko pająków czy myszy. To zwykle są fobie, które też można wyleczyć. Gorzej, kiedy dostajesz ataków lękowych na myśl o chorobie (prawdziwej lub potencjalnej), boisz się wyjść z domu do pracy czy na zakupy, albo na samą myśl o kontakcie z kimś obcym paraliżuje Cię strach. Wówczas mówi się już o zaburzeniach lękowych, którymi również zajmuje się Gdański Ośrodek Psychodynamiczny. Pomoże Ci uporać się z przeszkodami w drodze do normalnego życia

Nastolatkom też jest trudno

Okres dojrzewania to hormony, mutacja i pierwsza miesiączka. W dodatku przez ostatnie dwa lata ciągle ktoś straszył młodzież zabójczym wirusem, nie mogli chodzić do szkoły i spotykać się z przyjaciółmi. Nie mieli możliwości nawiązywać nowych przyjaźni w nowych szkołach, nie mieli okazji się pierwszy raz zakochać. To idealny grunt do rozwoju różnych zaburzeń: np. odżywiania lub snu. Dlatego nastolatków również warto umówić na konsultację psychologiczną.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz