Artykuł sponsorowany

Legalizowanie butli gazowych w ofercie zakładu LEGAL

Legalizowanie butli gazowych w ofercie zakładu LEGAL

Zakup gazów technicznych zawsze wiąże się z koniecznością wykorzystania odpowiednich dla nich butli. Muszą one nie tylko posiadać stosowne dla danego gazu technicznego kolory, oznaczenia i etykiety. Istotne jest także to, by butle spełniały restrykcyjne normy dotyczące szczelności oraz bezpiecznego eksploatowania. W celu zagwarantowania tego użytkownikom przepisy wyznaczają czas eksploatacji każdego zbiornika. Po jego upływie butle gazowe muszą przejść legalizację. Tylko wtedy ich parametry techniczne będą zgodne z wymogami UDT. O legalizację butli należy zaś prosić uprawnione do tego firmy. Dużym doświadczeniem wyróżnia się zespół LEGAL z Częstochowy.

Legalizacja butli gazowej, czyli potwierdzenie jej sprawności

Legalizacja butli gazowej jest ważna dla każdego właściciela zbiornika na gaz. W uproszczeniu jest to proces, który pozwala na określenie tego, czy dana butla jest przystosowana do dalszej eksploatacji. Zbiornik musi gwarantować odpowiednie bezpieczeństwo użytkowe, a nawet najmniejsze odchyłki od normy powodują, iż butla musi przejść remont bądź powinna zostać całkowicie wyłączona z obrotu. Podczas legalizacji butli inspektor sprawdza zatem to, czy zbiornik nie będzie stanowił zagrożenia życia i zdrowia dla ludzi. Jak wygląda zaś takie badanie?

Legalizację butli gazowych przede wszystkim mogą przeprowadzać tylko uprawnione do tego pracownie, które posiadają zezwolenia UDT. W Częstochowie taką pracownią jest firma LEGAL, która od 1985 roku zalegalizowała ponad 130 tysięcy butli na gazy sprężone i skroplone. Specjaliści z tegoż przedsiębiorstwa tłumaczą zaś, że badanie butli wykonywane jest po zakończeniu poprzedniego terminu ważności. Wtedy dokonywana jest rewizja wnętrza zbiornika, a także wykonywana jest hydrauliczna próba ciśnieniowa. Firma LEGLA posiada do tego specjalistyczne stanowiska analiz wysokociśnieniowych, które przystosowane są do legalizacji:

  • zbiorników ciśnieniowych,
  • butli na gazy sprężone,
  • butli propan-butan,
  • butli nurkowych,
  • butli powietrznych,
  • butli medycznych,
  • agregatów proszkowych,
  • gaśnic.

Wydawanie homologacji dla butli gazowych

Firmy zajmujące się legalizacją butli, zapewniają klientom również ich homologacje. To oferuje zespół LEGAL z Częstochowy, który może dopuścić butle na gazy techniczne do bezpiecznego użytkowania na okres maksymalnie 10 lat. Takie butle muszą być w pełni sprawne, niezniszczone i w odpowiedni sposób oznakowane. Każda informacja o nich zawarta jest zaś w dokumencie homologacyjnym zwanym inaczej paszportem butli. Bez niego nie ma możliwości legalizowania starszego zbiornika.

Jak tłumaczą doświadczeni eksperci firmy LEGAL, w przypadku uszkodzonych butli jest szansa na ich naprawę i legalizację. W częstochowskiej pracowni przyjmowane są zlecenia na remonty zbiorników. Zespół LEGAL zajmuje się bowiem nie tylko wydawaniem homologacji, ale także znakowaniem, malowaniem i śrutowaniem butli. Firma gwarantuje także wymianę zaworów lub ich naprawę. Czy to jednak pełna oferta pracowni LEGAL?

Lata praktyki pozwoliły poszerzyć firmie ofertę o naprawy, przeglądy i konserwacje aparatów tlenowych, pochłaniaczy przemysłowych, sprzętów izolujących oraz o produkcję wysokiej klasy wody destylowanej. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz