Artykuł sponsorowany

Leczenie wrastającego paznokcia w Podomedika

Leczenie wrastającego paznokcia w Podomedika

Wrastające paznokcie są bardzo nieprzyjemnym i bolesnym problemem. Nieleczone, potrafią przysporzyć  naprawdę mnóstwo kłopotów. Co gorsza, narażony na niego jest praktycznie każdy. Jeżeli to dotyczy również Ciebie, nie zwlekaj i już dzisiaj skontaktuj się z gabinetem Podomedika - otrzymasz kompleksową pomoc w tym zakresie.

Dlaczego paznokcie wrastają w skórę?

Jak wyżej wspomniano, na ten problem narażeni są wszyscy ludzie. Istnieją jednak przyczyny oraz nieprawidłowe zachowania, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo jego wystąpienia:

  • predyspozycje genetyczne;
  • budowa stopy - deformacje, kształt paznokcia;
  • noszenie niedopasowanych, zbyt ciasnych butów;
  • niepoprawna pielęgnacja paznokci - obcinanie zbyt krótko, nadając zaokrąglony kształt;
  • częste chodzenie w butach na szpilkach lub takich, które mają wąskie czuby;
  • urazy związane z płytką paznokcia oraz przeciążanie palców w okolicach paznokci;
  • cukrzyca;
  • niepoprawny chód.

Jak zatem widać, najczęstszą przyczyną występowania tego problemu są nasze nawyki oraz zachowania. Dlatego, jeżeli masz predyspozycje do wrastania paznokci, zmień swoje obuwie na wygodne i odpowiednio dopasowane, zacznij obcinać paznokcie na prosto, a także dbaj o ich prawidłową higienę. Być może to nie sprawi, że problem zniknie, ale z pewnością będzie się pojawiał z mniejszą intensywnością.

Jak przebiega leczenie wrastających paznokci?

Pierwszą rzeczą, jaką warto zrobić po pojawieniu się problemu wrastających paznokci, jest zmiana nawyków, tak jak przedstawiono to w poprzednim akapicie. Jeżeli to nie pomaga, konieczna będzie wizyta u specjalisty od chorób stóp w gabinecie takim jak Podomedika - tam zostanie zaproponowana jedna z metod leczenia wrastających paznokci, na podstawie określenia stanu, w jakim znajduje się chora tkanka.

Ten problem leczy się poprzez zakładanie specjalnych klamer, które mają na celu wyprostowanie wrastającego paznokcia. Można je nosić nawet kilka miesięcy, dlatego konieczne są regularne wizyty kontrolne. Innym sposobem jest tak zwana “kostka arkady”, polegająca na unieruchomieniu chorego palca właśnie w takiej kostce. Tak jak klamry, ma ona za zadanie naprostowanie paznokcia. Trzecią nieinwazyjną metodą jest tamponowanie wałów paznokciowych, która polega na aplikacji niewielkiego opatrunku pod paznokciem, który rani skórę. Takie opatrunki często nasącza się jodyną, aby przyspieszyć gojenie ran. Można je stosować jako pierwszą pomoc w domu. Ostatecznym rozwiązaniem jest ingerencja chirurgiczna, która wymaga wizyty u lekarza specjalisty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz