Artykuł sponsorowany

Leczenie pękających pięt w Gabinecie Podologicznym Marty Podolskiej

Leczenie pękających pięt w Gabinecie Podologicznym Marty Podolskiej

Nasze stopy codziennie narażone są na duże obciążenia. Co więcej, bardzo często ich pielęgnację spychamy na dalszy plan. Jednak nie tylko brak odpowiedniej dbałości o stopy jest przyczyną pękających pięt. Co jest najczęstszym powodem tej dolegliwości? Tego dowiemy się w poniższym artykule oraz sprawdzimy, jak wygląda leczenie pękających pięt w Gabinecie Podologicznym Marty Podolskiej. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego pięty pękają?

Skóra na piętach zaczyna pękać z wielu powodów. Dolegliwość ta może wynikać m.in. ze źle dobranego obuwia, nadmiernie przesuszonego naskórka, bądź niewystarczającej dbałości o higienę stóp. Warto jednak pamiętać, że pękające pięty to w wielu przypadkach dziedziczona dolegliwość. Narażona na urazy skóra stóp jest także charakterystyczna dla osób chorujących na cukrzycę - jest to tzw. stopa cukrzycowa, która jest niezwykle poważnym powikłaniem.

Niezależnie od tego, co jest powodem omawianego nieestetycznego schorzenia stóp, niezbędne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia pękających pięt. Po czym zatem poznać, że cierpimy na tę przypadłość?

Objawy i leczenie pękającej skóry u stóp

Pierwszym zauważalnym objawem pękających pięt jest napięcie skóry nawet przy najmniejszym ucisku. Nasza skóra jest wtedy mocno przesuszona, może swędzieć i piec. Ponadto nadmierne przesuszenie skóry stóp może doprowadzić do jej łuszczenia, a także zmiany koloru na białą, żółtą, bądź czerwoną. Zdarza się także, że wgłębienia na popękanej skórze wywołują krwawienie, a także trudne do zniesienia odczucia bólowe podczas obciążenia stóp.

W przypadku zauważenia powyższych objawów najrozsądniejszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty - Gabinetu Podologicznego Marty Podolskiej w Jaśle. Konsultacja z podologiem zapewni nam kompleksową opiekę dla stóp, w ramach której przeprowadzone zostanie rozpoznanie oparte na obserwacji pięt, a także wywiadzie odnoszącym się do trybu życia pacjenta. Na podstawie postawionej diagnozy specjalista przedstawi nam odpowiednie sposoby leczenia zmierzające do zniwelowania przykrych objawów.

O czym warto pamiętać?

Tak jak w przypadku każdej dolegliwości, z jaką się zmagamy, w przypadku stóp niezwykle ważna jest profilaktyka. Dlatego pamiętajmy, aby poświęcać pielęgnacji stóp tyle samo uwagi, co pozostałym partiom ciała. Dbanie o ich dobrą kondycję oraz szybkie reagowanie na wszelkie niepokojące zmiany pozwoli nam cieszyć się gładką i elastyczną skórą stóp.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz