Artykuł sponsorowany

Łączniki do drewna od Merit-F - niezbędne elementy każdej konstrukcji z drewna

Łączniki do drewna od Merit-F - niezbędne elementy każdej konstrukcji z drewna

Łączniki do drewna znane są z tego, że w znaczny sposób ułatwiają prace związane z łączeniem poszczególnych elementów drewna, jak np. płyty OSB. Jest to kwestia, którą bez wątpienia mogą poświadczyć wszystkie osoby, które zawodowo zajmują się budową konstrukcji. W przypadku użycia wadliwych elementów łączących każde większe obciążenie obiektu może mieć krytyczne skutki.

Łączniki do drewna — ogólna charakterystyka

Łączniki do drewna to elementy powstałe z wysokiej jakości blachy stalowej. Znane są również pod nazwą łączników ciesielskich.

Precyzja wykonania oraz typ wykorzystanych materiałów sprawia, że z łączników korzystają zarówno profesjonalne firmy budowlane, jak i indywidualni wykonawcy

— podkreślają specjaliści z firmy Merit-F. Mają one szerokie zastosowanie w elementach ogrodowych, różnego rodzaju konstrukcjach drewnianych oraz przy budowie placów zabaw itp. Są to produkty konieczne do wykonania prac związanych z rozbudową, budową i przebudową obiektów.

Rodzaje łączników, jakie oferuje firma Merit-F

Najczęściej spotykanymi łącznikami do drewna modele montażowe do płyty OSB oraz służące do obmurowania typu ŁP. Pierwsze z nich ze względu na swój wygląd, określane są typem “H”. Zapewniają wygodne, a zarazem stabilne łączenie płyt OSB oraz pozostawiają między dwoma elementami przerwę delatacyjną, która zapobiega m.in. ich ścieraniu się. Taki klips cechuje się tym, że zapobiega przesuwaniu płyt oraz pozwala na dokładny montaż bez konieczności przycinania. Taka część poszycia dachowego zawiera otwory mocujące, które umożliwiają stosowanie go na pionowych ścianach czy bardzo spadzistych dachach.

Drugim rodzajem łącznika, jaki oferuje firma Merit-F jest typ ŁP. Służy on przede wszystkim do obmurowywania ścian z płyty OSB lub drewnianych cegłą licową czy ścianek działowych z silikatów. Konstrukcje murowane i drewniane cechują się inną rozdzielnością cieplną. Przy ich połączeniu powinno się użyć łącznika do obmurowywania, co umożliwi trwałe scalenie oraz niweluje wszelkie rozszczelności materiałów.

Opracowanie:
Warszawa, Wielkiego Dębu 23
tel. 22 614 48 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz