Artykuł sponsorowany

Które palety wybrać — drewniane czy plastikowe?

Które palety wybrać — drewniane czy plastikowe?

Każdy producent palet przyzna, że nie ma idealnego produktu, który pasowałby do każdego zastosowania. Dlatego każdy szuka rozwiązań, które będą spełniały jego oczekiwania. Jeśli chodzi o palety, poza rodzajem wyróżnia się także dwa różne materiały, z których mogą być wykonane. Które są lepsze — tradycyjne palety drewniane czy może plastikowe, które coraz częściej widać w zakładach przemysłowych?

Dlaczego warto wybrać palety drewniane?

Nie da się ukryć, że każdy producent szuka rozwiązań, które pozwolą mu w jak najniższej cenie wyprodukować asortyment i przetransportować go z punktu A do punktu B. W tym miejscu pojawiają się palety drewniane, które są stosunkowo proste i tanie, jednak zawsze spełniają jeden warunek — dobrze dobrane są w stanie udźwignąć sporo kilogramów, dzięki czemu producent może spokojnie ułożyć na nich towar.

Dlaczego jeszcze warto wybrać ten produkt? Analizując jego zalety i wady, nietrudno zauważyć, że ma kilka atutów, których nie da się tak łatwo przebić. Jednym z nich jest atrakcyjna cena. Nie ulega wątpliwości, że drewniany palety drewniane można dostać w niskiej cenie. Dzieje się tak, ponieważ na rynku jest wiele surowca, z którego można je wykonać. Co więcej, także proces produkcji palety nie należy do bardzo skomplikowanych. Stąd ich producenci mogą proponować swoim klientom atrakcyjne ceny.

Skoro o procesie produkcyjnym mowa — należy podkreślić, że nawet jeśli paleta ulegnie awarii, nie potrzeba specjalistycznych linii technologicznych, aby ją naprawić. Tak naprawdę wystarczą tradycyjne narzędzie (młotek, gwoździe itp.) i trochę zapału, aby na nowo zbić uszkodzony element.

Kolejną zaletą, o której mówią eksperci ze Skupu palet Mirosława Zakrzewskiego, jest łatwość utylizacji takiego materiału. Drewno ze zużytych, nienadających się do dalszej eksploatacji palet, można wykorzystać nie tylko na opał, ale także sprzedać je do produkcji papieru. Jak zatem widać — palety można poddać recyklingowi.

Nawet jeśli kupujący potrzebuje niestandardowych palet, ich produkcja nie wymaga dużych nakładów pracy i specjalistycznego sprzętu. Wystarczą deski, piła, młotek i gwoździe, aby wykonać kilka palet o innych wymiarach niż tradycyjne ISO czy EURO.

W związku z tym, że każdą paletę można użyć kilkukrotnie, z powodzeniem można odsprzedać dany egzemplarz drugiej osobie, która użyje jej do transportu produktów lub wykorzysta w inny sposób, np. robiąc meble i ozdoby.

Biorąc pod uwagę powyższe zalety palet drewnianych, nie ma się czemu dziwić, że nadal są chętniej wykorzystywane niż droższe palety plastikowe.

Opracowanie:
Gdynia, Hutnicza 40
tel. 798 847 968
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz