Artykuł sponsorowany

Księgi Przychodów i Rozchodów – opcja, z której korzysta tysiące firm!

Księgi Przychodów i Rozchodów – opcja, z której korzysta tysiące firm!

W polskim ustawodawstwie przewidywanych jest kilka sposobów na prowadzenie ewidencji podatkowej. Duża liczba małych i średnich firm powoduje jednak, że najpopularniejszą metodą jest prowadzenie księgowości uproszczonej, gdzie charakterystyczne dla niej są Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR). Wiele podmiotów gospodarczych w zakresie obsługi rachunkowej korzysta ze specjalistycznych usług księgowych.

Usługi księgowe – do kogo są kierowane?

Usługi rachunkowo-księgowe świadczone w ramach outsourcingu przez wyspecjalizowanych ekspertów dziedzinowych są dedykowane głównie dla klientów biznesowych, a także instytucjonalnych. Najlepsi usługobiorcy są jednak w stanie obsługiwać także klientów indywidualnych, którzy doraźnie korzystają z tego typu usług. Profesjonalne biura rachunkowe najczęściej współpracują z małymi i średnimi firmami, a także dużymi spółkami. Tu w zależności od osiąganych obrotów rocznych prowadzona jest obsługa w ramach księgowości pełnej – księgi handlowe, sprawozdania finansowe itp. – lub uproszczonej – karty podatkowe, ryczałt ewidencjonowany, KPiR. Olbrzymie doświadczenie w branży posiada między innymi renomowane biuro rachunkowe 24EXPERT.PL, które oferuje także działania związane z kadrami i płacami, raportami menadżerskimi, czy też prognozowaniem finansowym dla banków oraz instytucji. Współpraca z wieloma podmiotami z różnych branż usługowych, przemysłowych i handlowych, pozwala uznać właśnie takie biura rachunkowe za najlepsze.

Księgowość uproszczona – KPiR

Na księgowość uproszczoną składają się: karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany i najczęściej wykorzystywane Księgi Przychodów i Rozchodów. One zaś uwzględniają konieczności wykonywania takich działań, jak: weryfikowanie dokumentów pod kątem rachunkowym, ewidencjonowanie wszystkich zdarzeń gospodarczych, ewidencjonowanie środków trwałych i wyposażenia (niekiedy należy prowadzić także ewidencję środków niematerialnych oraz prawnych), przygotowywanie deklaracji podatkowych miesięcznych oraz rocznych, a także prawidłowe rozliczanie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz z Urzędem Skarbowym. Istotne jest jednak to, że z księgowości uproszczonej według ustawy o rachunkowości, korzystać mogą podmioty, których obroty finansowe w roku poprzednim nie przekroczyły dwóch milionów euro w przeliczeniu na złotówki według odpowiedniego kursy Narodowego Banku Polskiego. Należy pamiętać także, iż podmioty te w zależności od specyfikacji swojej organizacji mogą korzystać z opłacania podatków liniowo – 19% – bądź na zasadach ogólnych – 18% i 32%.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz