Artykuł sponsorowany

Korepetycje indywidualne czy w grupie - co wybrać?

Korepetycje indywidualne czy w grupie - co wybrać?

Matematyka, zwana królową nauk jest przedmiotem szkolnym, przysparzającym trudności wielu uczniom. Jeśli zauważyłaś, że i Twojemu dziecku trudniej przychodzi nauka tego przedmiotu, a zapamiętanie wzorów i zasad matematycznych stanowi nie lada wyzwanie, warto rozważyć udział dziecka w korepetycjach. Dodatkowe zajęcia matematyczne mogą odbywać się podczas spotkań indywidualnych bądź w grupie. Co będzie lepsze?

Zalety i wady korepetycji indywidualnych

Do niewątpliwych zalet indywidualnych korepetycji, zaliczyć warto możliwość poświęceniu przez korepetytora czasu i uwagi wyłącznie jednemu uczniowi. Ponadto w trakcie indywidualnych zajęć, korepetytor całkowicie dostosowuje poziom materiału do potrzeb oraz umiejętności ucznia. Korepetycje indywidualne mają jednak wadę: sporo kosztują. Rozwiązaniem znacznie korzystniejszym cenowo, a równie skutecznym – są korepetycje grupowe. Jak wyglądają zajęcia prowadzone w grupach?

Korzyści wynikające z nauki matematyki w grupie

Korepetycje grupowe to nic innego, jak lekcje udzielane niewielkim, 4-7 osobowym, grupom. Są to grupy na tyle niewielkie, by uczniowie mogli skupić się na zajęciach, jednocześnie przyswajać wiedzę, czerpiąc motywację z rywalizacji. Warto bowiem dodać, że korepetycje grupowe to zajęcia dostosowane do wieku oraz poziomu uczniów. Jednym z miejsc, oferujących korepetycje z matematyki, w kameralnych grupach jest Akademia Ucznia w Biłgoraju.

Korepetycje w grupie to doskonałe rozwiązanie pośrednie pomiędzy nauką w niejednokrotnie przepełnionych klasach, (w których często potrzeby indywidualne uczniów są pomijane, zaś nauczyciel musi dostosować tempo nauki do wymogów podstawy programowej), a nauką z korepetytorem (w tym przypadku uczeń pozbawiony jest choćby możliwości współpracy z rówieśnikami).

Niewątpliwą zaletą korepetycji z matematyki, w grupach jest możliwość dopasowania uczniów pod kątem poziomu wiedzy, umiejętności czy stylu uczenia się. Zajęcia w grupie dają możliwość współpracy z rówieśnikami – spora część uczniów potrzebuje bodźca w postaci wyzwania, współzawodnictwa lub możliwości wspólnego rozwiązywania zadania, komunikacji, porozumiewania się. Dla takich uczniów to właśnie zajęcia grupowe będą znacznie lepszym rozwiązaniem, niż korepetycje indywidualne. Dodatkowym atutem nauki matematyki w grupie jest zachęcanie uczniów do interakcji, a co za tym idzie - kształtowanie umiejętności społecznych i współpracy. Lekcje w grupach zachęcają do przyjaznej konkurencji, zapewniając jednocześnie dynamikę zajęć, które tym samym stają się przyjemniejsze i bardziej interesujące.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz