Artykuł sponsorowany

Kontenery na gruz – Wynajem kontenerów do zadań specjalnych

Kontenery na gruz – Wynajem kontenerów do zadań specjalnych

Pozbycie się gruzu oraz innych odpadów powstałych podczas prac remontowo - budowlanych może stanowić niemały problem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że tego typu materiały nie są odpadem komunalnym, a co za tym idzie, nie możemy wyrzucać ich do tradycyjnych pojemników na śmieci. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z kontenerów gruzowych umożliwiających przechowywanie oraz wywiezienia gruzu i innych odpadów poremontowych. Udostępnianiem takich pojemników zajmuje się firma Wynajem kontenerów - Odpady komunalne.

Dla kogo kontenery gruzowe

Wyburzanie ścian, skuwanie tynków lub starych płytek to tylko niektóre z prac, które generują spore ilości gruzu oraz innych odpadów poremontowych. Co prawda praktycznie w każdej gminie wskazane są miejsca selektywnej zbiórki tego typu materiałów, niemniej jednak przyjmują one stosunkowo niewielkie ilości gruzu, a samodzielne wywożenie odpadów po pracach remontowo – budowlanych może okazać się kłopotliwie i kosztowne. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest współpraca z firmami, takimi jak Wynajem kontenerów - Odpady komunalne działająca od 2012 roku w podlaskiej miejscowości Borsukówka. W zależności od naszych potrzeb i wymagań prac jakie wykonujemy, mogą wynająć i podstawić w konkretne miejsce, jeden lub kilka kontenerów o konkretnej wielkości.

Warto pamiętać, że zastosowanie tego typu pojemników jest szerokie i w związku z tym wiele jest sytuacji, w których mogą być one zastosowane. Zaliczyć do nich należy:

  • gromadzenie gruzu i odpadów budowlano - remontowych –  w zdecydowanej większości są one wykorzystywane przez ekipy budowlane, a co za tym idzie kontenery na odpady stanowią obowiązkowe wyposażenie podczas remontów, wyburzania budynków lub ich budowania. Dotyczy to także samodzielnie podejmowanych prac remontowych, kiedy to wynajęcie pojemników na gruz umożliwi nam legalne wyrzucenie tego typu śmieci,

  • pozbycie się zbędnych mebli lub śmieci wielkogabarytowych, które zalegają nieużywane w naszym domu lub w piwnicy. Szafy, stare meble, zlewozmywaki, muszle klozetowe, itp. również należy umieścić w kontenerze.

  • gdy budynek, w wyniku pożaru, powodzi lub innej klęski, uległ zniszczeniu i należy dokonać jego rozbiórki. W kontenerach gromadzi się więc wszystkie zniszczone meble i inne elementy, a także pozostałości po ścianach, dachach oraz konstrukcjach (także metalowych).

Należy przy tym pamiętać że do tego typu pojemników nie powinny trafić materiały takie jak eternit, wełna mineralna, papa, opony, a także akumulatory i baterie oraz odpady medyczne.

Rodzaje kontenerów na gruz

Wybór kontenera na gruz wymaga od nas oszacowania jaką ilość odpadów będziemy chcieli wyrzucić. Zbyt mały kontener spowoduje większą częstotliwość jego wywozu oraz utrudnienia na placu budowy lub w miejscu jego posadowienia. Natomiast zbyt duży będzie wiązał się z wyższymi kosztami dzierżawy. Warto pamiętać, że każda firma korzysta z trochę innych kontenerów, jednak poszczególne ich typy są podobne. Kontenery mogą być odkryte i zakryte. Zakryty kontener to doskonałe rozwiązanie w przypadku gdy znajduje się on przy ulicy lub w miejscu ogólnie dostępnym, gdyż zapewnia ochronę przed podrzucaniem śmieci przez postronne osoby. Standardowe pojemniki na gruz mają od 2 m3 do 7 m3. Największe kontenery na odpady budowlane i wielkogabarytowe mogą mieć pojemność nawet do koło 40m3.

Opracowanie:
Białystok, Saturna 67
tel. 85 746 66 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz