Artykuł sponsorowany

Klaudia sp. z o.o. | Zastosowanie instalacji igłofiltrowych do odwadniania wykopów

Klaudia sp. z o.o. | Zastosowanie instalacji igłofiltrowych do odwadniania wykopów

Prowadzenie inwestycji budowlanych nie zawsze przebiega płynnie. Dzięki pomocy spółki Klaudia w Ustroniu można liczyć na przeanalizowanie budowy terenu, doradztwo, oraz zaproponowanie właściwej techniki prac odwodnieniowych z zastosowaniem zestawów igłofiltrowych. Na co zwrócić uwagę podczas odwadniania wykopów budowlanych? Od czego zależy skuteczność prac osuszania terenu?

Odwadnianie wykopów inżynieryjnych celem wzmocnienia fundamentów

Wykopy, czyli przestrzeń powstała w wyniku usunięcia z niej gruntu wykonywane są praktycznie w każdym rodzaju budownictwa, nie tylko hydrotechnicznym czy podziemnym. Jak tłumaczy nam ekspert z firmy Klaudia sp. z o.o.:

Wiele z inwestycji wymaga obniżenia poziomu wód gruntowych głównie by wzmocnić podłoże w budowli i fundamentów. Spośród czterech głównych metod obniżania poziomu wód jak: studnie głębinowe, pompy inżektorowe, odwodnienia syfonowe oraz igłofiltry, to właśnie ta ostatnia należy do najpowszechniej stosowanych w przypadku wykopów inżynieryjno-budowlanych.

Niekiedy geologiczne uwarunkowania terenu typu wysoki poziom wód gruntowych, powodują konieczność wykonania różnego rodzaju prac osuszających i wzmacniających grunt.

Na co zwrócić uwagę podczas budowy instalacji igłofiltrowej?

Instalacja igłofiltrowa to kompleks rur, które wraz z kolektorem ssącym i pompami zasysają wodę z gruntu. Ta stosowana przez firmę Klaudia sp. z o.o, która od ponad trzydziestu lat oferuje sprawdzone systemy osuszania gruntu, to skuteczny sposób na odwodnienie zarówno okresowe, stałe, jak i na ogólne obniżenie poziomu wód gruntowych. Prawidłowe odwodnienie wykopu musi być wykonane według określonego schematu działania. Kluczem do sukcesu są wydajne pompy tłokowe o niskim poziomie zużycia paliwa. Takie jak te, oferowane przez firmę naszego rozmówcy. Pozwalają one na obsługę zestawów do 80 igłofiltrów elastycznych D32 lub 40 igłofiltrów dwucalowych. Wykorzystywane przez spółkę pompy Geho ZD o żywotności nawet do 2-30 lat, to rozwiązania do długotrwałej pracy, praktycznie bez potrzeby dozoru.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz