Artykuł sponsorowany

Kiedy wykonuje się osuszanie pomieszczeń?

Kiedy wykonuje się osuszanie pomieszczeń?

Nieprzyjemny zapach to nie wszystko, gromadząca się w pomieszczeniach pleśń, jest bardzo szkodliwa dla osób przebywających w budynku i może niekorzystnie wpłynąć na stabilność struktury domu. Jak można uniknąć tego problemu? I jak sobie poradzić, kiedy grzyb zadomowi się w ścianach budynku? Sprawdź jak w oczyszczaniu nadmiernej wilgoci, pomaga profesjonalny zabieg osuszania pomieszczeń.

Współczesne metody radzenia sobie z nadmierną wilgocią

Nowoczesne techniki projektowania i realizacji budowy nieruchomości uwzględniają aspekt zabezpieczenia przed kumulowaniem się wilgoci powodującej powstawanie pleśni i szkodliwych dla zdrowia człowieka grzybów. Rozplanowanie dostępu do światła słonecznego i odpowiednie rozstawienie okien i drzwi, w celu zachowania przepływ powietrza, to podstawa w zapobieganiu temu problemowi. W trakcie budowy wdraża się także działania profilaktyczne, takie jak izolacja przeciwwilgociowa oraz systemy wentylacji. Te rozwiązania mają chronić nie tylko przestrzeń użytkową budynku, ale także jej mury. Narażona na zawilgocenie konstrukcja, ulega szybszej degradacji, dlatego też ważnym aspektem jest kontrola oraz diagnostyka zawilgocenia.

Mając już gotowy budynek, który otrzymuje zgodę na użytkowanie, należy regularnie stosować działania, mające na celu utrzymanie pomieszczeń i elewacji budynku w dobrym stanie. Domownikom zaleca się profilaktykę w postaci codziennego wietrzenia pomieszczeń oraz utrzymywanie temperatury od 19 do 22 stopni zimą, tak aby ściany nie zdołały złapać wilgoci i nadmiernie się ochłodzić. Temperaturę pomieszczenia należy stale kontrolować. Nie może być ona ani zbyt niska – na przykład poniżej 13 stopni, ani zbyt wysoka – powyżej 35. Zbyt wysoka temperatura także nie wpływa korzystnie na ściany budynku oraz na umieszczone w środku obiekty.

Usługi zapobiegawcze i naprawcze w dziedzinie kontroli poziomu wilgoci w budynkach proponuje firma ENOSTA z Rzeszowa od wielu lat specjalizująca się w diagnostyce zawilgocenia. W ramach swoich działań przedsiębiorstwo wykonuje osuszanie ścian, osuszanie parkingów podziemnych, wykonywanie izolacji poziomych, pionowych i drenaży, a także sklejanie rys i szczelin.

Zauważony problem z wilgocią powinien być jak najszybciej rozwikłany. W innym przypadku pleśń zacznie się rozrastać i przejmie dużą część pomieszczenia lub  ściany. Jednym ze sposobów na radzenie sobie z konsekwencjami nadmiernej wilgoci jest właśnie profesjonalne osuszanie nowoczesnymi metodami.

Każdy przypadek zawilgocenia i zagrzybienia traktujemy indywidualnie, po dokładniejsze informacje prosimy o bezpośredni kontakt z firmą.

  • Osuszanie budynków Enosta Izolacje pionowe i poziome

    Osuszanie budynków Enosta Izolacje pionowe i...

  • Hydroizolacje Enosta Izolacje pionowe i poziome

    Hydroizolacje Enosta Izolacje pionowe i poziome

  • Izolacje przeciwwilgociowe Enosta Izolacje pionowe i poziome

    Izolacje przeciwwilgociowe Enosta Izolacje...

Opracowanie:
Rzeszów, al. gen. Okulickiego 18
tel. 601 247 338
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz