Artykuł sponsorowany

Kiedy wykonuje się naprawy blacharsko-lakiernicze?

Kiedy wykonuje się naprawy blacharsko-lakiernicze?

Karoseria pojazdu to element najbardziej narażony na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne wynikające z eksploatacji auta. Naprawy blacharsko-lakiernicze wykonuje się przede wszystkim w autach powypadkowych, których karoseria ulega zniszczeniu wskutek kolizji drogowej. Ich wykonanie wymaga sporej precyzji oraz profesjonalizmu – gwarantują go wyłącznie renomowane zakłady mechaniki pojazdowej.

Dopasowanie elementu

Karoseria samochodów osobowych i wielu innych pojazdów wykonywana jest przeważnie z blachy. Odpowiednio wyprofilowane z niej elementy pokrywane są lakierem, a następnie dopasowywane tak, by tworzyć spójną całość. Pozwala to uzyskać atrakcyjny, pożądany wygląd konkretnego auta. Najczęściej w przypadku kolizji drogowych konkretne fragmenty karoserii ulegają uszkodzeniu. Oznacza to m.in. wgniecenia czy deformację elementów, które jednak można w większości przypadków zregenerować dzięki profesjonalnym naprawom blacharskim, jakie oferuje m.in. warsztat samochodowy Motor City.

Wyeliminowanie uszkodzeń musi być przeprowadzone w odpowiedni sposób, co z kolei umożliwi idealne dopasowanie naprawionej części karoserii. Jest to istotne także w przypadku samochodów zabytkowych, które nierzadko ze względu na zaawansowany wiek ulegają korozji czy sprzedawane są po wypadkach. Czasem konieczne jest zamontowanie nowego elementu – również i w tym wypadku niezbędni są specjaliści zajmujący się blacharstwem. Przygotują oni komponent tak, by pasował on precyzyjnie do reszty karoserii.

Lakier profesjonalnie nałożony

Naprawy blacharsko-lakiernicze wykonuje się zatem wtedy, gdy karoseria pojazdu ulega zniszczeniom bądź jest zdekompletowana i należy zainstalować nowy element. Nierzadko jednak oprócz napraw blacharskich w renomowanych warsztatach samochodowych wykonuje się też usługi lakiernicze. Poszczególne fragmenty karoserii wykonanej z blachy wymagają bowiem np. powtórnego malowania w celu odzyskania naturalnego, świeżego koloru. Lakierowanie jest niezwykle istotnym elementem m.in. w procesie renowacji samochodów zabytkowych – na przestrzeni lat oryginalny kolor płowieje, a korozja skutecznie niszczy poszczególne elementy karoserii.

Specjaliści dysponujący nowoczesnym zapleczem technicznym mają także dostęp do wielu kolorów lakierów, co daje możliwość idealnego dopasowania. Jest to ważne w momencie, gdy malowany ma być jeden lub kilka elementów, które muszą być zgodne z resztą karoserii posiadającej oryginalny kolor. W takich sytuacjach również niezbędne są kompleksowe naprawy blacharsko-lakiernicze, w ramach których uda się uzyskać ten sam odcień lakieru w nowych komponentach blacharskich. Warto zatem zaufać w tym zakresie fachowcom, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i umiejętnościom zrealizują czynności związane z blacharstwem i lakiernictwem w sposób w pełni profesjonalny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz