Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zwrócić się o pomoc do seksuologa?

Kiedy warto zwrócić się o pomoc do seksuologa?

Ze statystyk wynika, że Polacy unikają wizyt u seksuologa. Zaledwie 15% osób, które mają problemy udaje się po poradę do lekarza. Większość z nich szuka pomocy w Internecie. W przypadku zauważenia u siebie pewnych zaburzeń lub gdy nie potrafimy poradzić sobie z jakimś problemem, powinniśmy udać się po pomoc do specjalisty. Z początku masz prawo czuć się niezręcznie, ale szybko przekonasz się, że wizyta u seksuologa i skorzystanie z jego porad może odmienić twoje życie.

Z jakim problemem należy zgłosić się do seksuologa?

Tak naprawdę seksuolog może pomóc nam poradzić sobie z każdym problemem związanym z życiem seksualnym. W artykule postaramy się opisać przypadki, z którymi pacjenci zgłaszają się najczęściej. Podczas lektury zapewne szybko przekonasz się, że nie jesteś odosobniony ze swoim problemem i takie przypadki zdarzają się dość często. Zatem kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty? Seksuolog może pomóc nam poradzić sobie z brakiem orgazmu, zaburzeniami erekcji, przedwczesnym wytryskiem, pochwicą czy bolesnymi stosunkami. Z jego rad warto także skorzystać, gdy czujemy, że do naszego życia seksualnego wkradła się rutyna lub gdy pojawiły się różnego rodzaju uzależnienia związane z tą sferą życia. Do specjalisty należy udać się również, gdy odczuwamy spadek libido. Seksuolog pomoże też parom, które zmagają się z problemami dotyczącymi innych potrzeb i oczekiwań w życiu intymnym.

Seksuolodzy pomagają również osobom, które mają problemy z tożsamością płciową lub zaakceptowaniem swojej orientacji.

W Bydgoszczy warto jest skorzystać z pomocy psychiatry seksuologa lek. med. spec. Izabeli Strzeleckiej.

Jak przebiega wizyta u seksuologa? Jakich pytań można się spodziewać?

Pierwsza wizyta u seksuologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu, podczas którego lekarz zapyta o problem, który jest powodem wizyty, jak długo on trwa oraz jak sobie do tej pory z nim radziliśmy. Po ogólnym nakreśleniu problemu, zapewne usłyszymy bardziej szczegółowe pytania, np. dotyczące naszego dzieciństwa, relacji rodzinnych oraz spraw ściśle związanych z życiem seksualnym, jak inicjacja, masturbacja, stosunki oraz osobiste przekonania dotyczące spraw intymnych. Seksuolog może również zapytać nas o przebyte choroby czy zażywane leki. Bardzo ważną częścią rozmowy będą pytania dotyczące relacji partnerskich oraz satysfakcji ze współżycia. Pamiętajmy, że na wszystkie pytania należy odpowiadać w 100% szczerze, tylko wtedy będziemy mogli liczyć na skuteczną pomoc i znalezienie źródła naszych problemów. Po zebraniu wszystkich informacji lekarz podejmie decyzję o rodzaju leczenia i zaplanuje terapię.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz