Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zdecydować się na wynajem rusztowania?

Kiedy warto zdecydować się na wynajem rusztowania?

Każda inwestycja remontowo-budowlana generuje spore koszty, nic więc dziwnego, że przygotowując się do jej realizacji, szukamy wszelkich możliwych sposobów, aby trochę zaoszczędzić. Z pewnością nie jest dobrym pomysłem wybór najtańszych materiałów budowlanych, co zwykle przekłada się na małą trwałość i niską jakość wykonanych prac. Gdzie zatem kryją się potencjalne źródła oszczędności?

Doświadczeni i solidni wykonawcy doskonale zdają sobie sprawę, że najprostsze rozwiązania nie przynoszą najlepszych efektów. Redukcja kosztów poprzez zakup tanich materiałów i sprzętu budowlanego albo obcinanie wynagrodzenia pracowników, dają wręcz przeciwne rezultaty i muszą przełożyć się na jakość ukończonego projektu – zauważa nasz rozmówca z firmy S.K.A.T. Rusztowania.

Przy realizacji inwestycji remontowych i budowlanych warto zastanowić się natomiast nad najbardziej ekonomicznymi sposobami gospodarowania dostępnymi zasobami. Przykładem może być decyzja o zakupie lub wynajmie sprzętu budowlanego. Każde z tych rozwiązań będzie miało różną opłacalność w zależności od konkretnej sytuacji.

Kiedy kupić rusztowania?

W przypadku dużych firm budowlanych i deweloperskich budowa własnego zaplecza materiałowego i parku maszyn jest sprawą nadrzędną. Dla takich przedsiębiorstw zakup własnych systemów rusztowań, które będą stale wykorzystywane podczas kolejnych inwestycji, jest kwestią oczywistą, ponieważ zapewnia wygodę i niezależność.

Profesjonalne firmy budowlane zazwyczaj dysponują też sporą przestrzenią magazynowania, gdzie mogą bezpiecznie przechowywać rusztowania i szalunki w czasie, gdy akurat nie są one wykorzystywane. Jednak również deweloperom zdarza się korzystać z usług najmu rusztowań. W jakich sytuacjach?

Kiedy wynająć rusztowania?

Duże przedsiębiorstwa budowlane korzystają z wynajmu rusztowań w sytuacji, gdy rozpoczęcie nowej inwestycji nakłada się w czasie z innymi trwającymi pracami i własne rusztowania są chwilowo niedostępne. Wtedy, w celu uniknięcia przestojów, z reguły wypożyczają rusztowania do momentu, w którym będą mogli przenieść własne z poprzedniego placu budowy.

Wynajem rusztowań jest też najkorzystniejszym rozwiązaniem dla niewielkich i prywatnych inwestycji. W takim przypadku zakup systemu byłby nieopłacalny, ze względu na konieczność zapewnienia odpowiednich warunków późniejszego składowania i konserwacji rusztowania, które nie będzie na siebie zarabiać, a jedynie generować koszty.

Decydując się na wynajem, można spodziewać się kompleksowej usługi, od doradztwa w zakresie wyboru najlepszego systemu rusztowania aluminiowego lub stalowego, transport na miejsce budowy, montaż, a po zakończeniu prac – demontaż konstrukcji i usunięcie jej z placu robót.

Szukając dobrej wypożyczalni rusztowań warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie w branży oraz dostępność nowoczesnych, renomowanych produktów. Przed podpisaniem umowy należy też upewnić się co do szczegółowego zakresu świadczonych usług i dokładnie ustalić stawki za wynajem rusztowania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz